تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز جمعه اعلام کرد که طرح افزایش ۵۰ درصدی حداقل دستمزد در این کشور از اول سپتامبر (اواخر مرداد) اعمال خواهد شد. این در حالی است که تورم سه رقمی قدرت خرید مردم این کشور بحران‌زده عضو اوپک را به شدت تضعیف کرده است. به گزارش اقتصادنیوز به […]

[ad_1]


نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز جمعه اعلام کرد که طرح افزایش ۵۰ درصدی حداقل دستمزد در این کشور از اول سپتامبر (اواخر مرداد) اعمال خواهد شد. این در حالی است که تورم سه رقمی قدرت خرید مردم این کشور بحران‌زده عضو اوپک را به شدت تضعیف کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، حداقل دستمزد ماهانه ونزوئلا به ۲۲ هزار و ۵۷۷ بولیوار افزایش خواهد یافت که این رقم، با احتساب نرخ مبادله ارزی رسمی در حدود ۳۵ دلار و با توجه به نرخ بازار سیاه در حدود ۲۳ دلار خواهد بود. هرچند با در نظر گرفتن کوپن وعده‌های غذایی این دستمزد به ۶۵ هزار و ۵۶ بولیوار افزایش خواهد داشت.
نیکلاس مادورو در گفت‌وگوی تلویزیونی خود در این باره گفت: «این سومین بار است که حداقل حقوق افزایش می‌یابد.»
منتقدان باز هم اعلام کردند که افزایش حقوق برای جبران تورم به شدت ناکافی است. با توجه به آمار رسمی، تورم در سال ۲۰۱۵ به ۱۸۱ درصد رسیده بود. بانک مرکزی آمار به‌روز تورم را منتشر نکرده است، این در حالی است که رهبران مخالف معتقدند منتشر نکردن آمار به معنای وجود «آمار اقتصادی خجالت‌آور» است.
از زمان سقوط قیمت نفت در سال ۲۰۱۴، سیستم اقتصادی دولتی ونزوئلا در حال فروپاشی است. مخالفان دولت بر این باورند شرایط موجود بدون تغییر دولت بهبود نخواهد یافت.

مادورو تاکید کرد که او قربانی «جنگ اقتصادی»ای است که دشمنان سیاسی‌ او به راه انداخته‌اند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس