تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] جانشین فرمانده نیروی انتظامی از کشف ۳۴ درصدی کشف کالای قاچاق و افزایش ۲ درصدی سرقت خودرو در ۶ ماهه نخست سال خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار مومنی با حضور در گردهمایی کارآگاهان گفت: خوشبختانه ما در سال ۹۴ و ۹۵ توانستیم همه شاخص‌های ملی امنیت را در همه حوزه‌های موجود داشته باشیم […]

[ad_1]

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از کشف ۳۴ درصدی کشف کالای قاچاق و افزایش ۲ درصدی سرقت خودرو در ۶ ماهه نخست سال خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار مومنی با حضور در گردهمایی کارآگاهان گفت: خوشبختانه ما در سال ۹۴ و ۹۵ توانستیم همه شاخص‌های ملی امنیت را در همه حوزه‌های موجود داشته باشیم و آن را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه ایران جزیره امن منطقه غرب آسیاست، تصریح کرد: همانطور که همه می‌دانیم، با وجود تمام ناامنی‌ها در منطقه، کشور ما مانند جزیره امنی است که این امنیت مرهون رهبری‌های  مقام معظم رهبری و همکاری مردم و همکاران نیروی انتظامی است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه توانسته‌ایم در وقوع اکثر جرایم عملکرد خوبی داشته باشیم، گفت: در سال‌های اخیر خوشبختانه توانستیم اکثر جرایم و سرقت‌ها را کاهش دهیم که با این وجود ایران سال ۹۵ را امن‌تر از سال ۹۴ می‌دانیم.

سردار مومنی در ادامه ۶ اولویت اصلی مأموریت در نیروی انتظامی را که در سال جدید اعلام شده است، بیان کرد و افزود: این اولویت‌ها شامل مبارزه با قاچاق کالا، مبارزه با امور سرقتی، ارتقای امنیت و اخلاق، مبارزه با موادمخدر، کاهش تصادفات و حوزه آموزشی است.

سردار مومنی ادامه داد: طی سال‌های گذشته یک حوزه بین بخشی ایجاد شد که اولویت آن آموزش است که در این حوزه سه قرارگاه برای اجرای بهتر شش اولویت ناجا با عنوان قرارگاه مبارزه باقاچاق کالا، قرارگاه مبارزه با سرقت و قرارگاه آموزشی تشکیل شده است.

وی در ادامه به لزوم اهمیت ارتقاء سطح آموزش در ناجا تاکید کرد و گفت: همکاران ما در هفته گذشته موفق به کشف و توقیف یازده کانتینر کالای قاچاق در بندر عباس شدند که این محموله کریستال سرامیک و ظروف چینی بود و به جای درپوش وارد کشور شده بود که اگر فرآیند مکانیزه بود این اتفاق رخ نمی داد.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه باید در حوزه کشف سرعت عمل خود را بالا ببریم افزود: بالا بردن سرعت عمل در این حوزه بسیار مهم است؛ زیرا این فرایند منجر به ایجاد آرامش در مردم می‌شود.

مومنی مدیریت پرونده و صحنه را یکی دیگر از شاخصه‌های مهم ناجا دانست و گفت: کسی که قربانی یک جرم است و آسیب دیده، باید به این فرد آسیب دیده در صحنه آرامش داده شود که با مدیریت و هدایت افراد می‌توان این آرامش را به قربانی باز گرداند و از آن در جهت بهبود عملکرد پرونده استفاده کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس