تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] میزان تولید کنسانتره مس در کشور طی ۴ ماهه نخست امسال، ۲۳ درصد افزایش یافت. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولید کنسانتره مس شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای […]

[ad_1]

میزان تولید کنسانتره مس در کشور طی ۴ ماهه نخست امسال، ۲۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولید کنسانتره مس شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه ۹۵ به ۳۷۱ هزار و ۳۶۳ تن رسید. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳۰۲ هزار و ۳۰۷ تن بود.


میزان تولید کنسانتره این شرکت ها در تیرماه، ۹۴ هزار و ۲۳۳ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۸۴ هزار و ۶۰۴ تن)، ۱۱ درصد رشد نشان می دهد.  از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه جاری، مجتمع های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۷۸ هزار و ۱۱۸ تن «مس آند» و ۶۰ هزار و ۵۰۵ تن «مس کاتد» تولید کردند که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۲ درصد و یک درصد کاهش نشان می دهد. میزان تولید این محصولات (مس آند و مس کاتد) طی تیرماه نیز به ترتیب ۱۹  هزار و ۳۹۷ تن و ۱۶ هزار و ۶۶۴ تن بود.


همچنین طی ۴ ماهه سال ۹۵، ۲ مجتمع مس سرچشمه ۲۰۴۹ تن «کنسانتره مولیبدن» و مس سونگون ۴۰۰ تن مولیبدن تولید کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته به ترتیب  (۱۹۴۷ تن کنسانتره مولیبدن و ۲۰۳ تن مولیبدن)، ۵ درصد و ۹۷ رشد نشان می دهد.


۳ مجتمع مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی ۴ ماهه امسال، ۱۷ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۱۲ تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۴ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۷۰۰ تن بود که نشان دهنده افزایش ۲۰ درصدی تولید این محصول است. میزان تولید سنگ سولفیدی در تیرماه ماه با ۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۳ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۷۹۲ تن)، به ۳ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۴۳ تن رسید.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس