تاریخ انتشار: ۰۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت نفت اعلام کرد : میزان واردات نفت خام ژاپن در ششمین ماه سال میلادی جاری ( ۲۰۱۶ ) از ایران نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ٢٠٠ درصد افزایش نشان می دهد . به گزارش ایرنا از وزارت نفت، وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن اعلام کرده است؛ در ماه […]

[ad_1]

وزارت نفت اعلام کرد : میزان واردات نفت خام ژاپن در ششمین ماه سال میلادی جاری ( ۲۰۱۶ ) از ایران نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ٢٠٠ درصد افزایش نشان می دهد .

به گزارش ایرنا از وزارت نفت، وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن اعلام کرده است؛ در ماه ژوئن ( ۱۲ خرداد تا ۱۰ تیر) امسال، مجموع واردات نفت خام این کشور از ایران به یک میلیون و ٣١٢ هزار و ٧۵٨ کیلو لیتر رسیده است.

حجم یاد شده، ٨,٨ درصد از کل واردات نفت خام ژاپن را در بر می گیرد و ١٩۵.٨ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵ بیشتر است.

مجموع واردات نفت خام ژاپن در ماه ژوئن سال جاری میلادی با ۶,٧ درصد رشد سالانه، به ١۴ میلیون و ٩۴٠ هزار کیلولیتر (معادل سه میلیون و ١٣٠ هزار بشکه در روز) رسید.

ژاپن در دوره یاد شده، برای نخستین بار از سال ٢٠٠٠ میلادی تا کنون، نفت خام تولیدی در ایالت آلاسکا آمریکا را نیز وارد کرد.

به گزارش ایرنا، ایران با صادرات روزانه ۳۰۸ هزار بشکه نفت خام و میعانات به ژاپن در ماه مه (اردیبهشت- خرداد)، در جایگاه چهارمین تأمین کننده بزرگ نفت این کشور قرار گرفت.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس