تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارنامه بازار مسکن شهریورماه امسال حاکی از افزایش نرخ اجاره‌بها مسکن در دوره‌ای است که قیمت مسکن نیز روندی صعودی را پشت سر گذاشته است. به گزارش گذارنیوز، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۵ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره […]

[ad_1]


کارنامه بازار مسکن شهریورماه امسال حاکی از افزایش نرخ اجاره‌بها مسکن در دوره‌ای است که قیمت مسکن نیز روندی صعودی را پشت سر گذاشته است.

به گزارش گذارنیوز، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۵ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی منتشر شده است.

بر اساس این آمارها، متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۵ با ۲٫۳ درصد افزایش نسبت به شهریورماه سال قبل به ۴۲٫۷ میلیون ریال رسید.

همچنین حجم معاملات واحدهای مسکونی در شهریورماه سال ۱۳۹۵ معادل ۱۴٫۳ هزار واحد بود که نشان از افزایش ۱۰٫۹ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل دارد.

همچنین در شهریورماه سال ۱۳۹۵ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹٫۷ و ۹٫۳ درصد رشد داشته است.

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس