تاریخ انتشار: ۰۸ خرد ۱۳۹۴

معاون وزیر نفت تاکید کرد با تعدیل عوارض پرداختی از سوی مشترکان، در واقع قیمت گاز در دور جدید کمتر از ۱۰ درصد افزایش داشته است. به گزارش گذارنیوز حمیدرضا عراقی  اظهار کرد: در سال ١٣٩٣ مشترکان گاز به ازای هر متر مکعب گاز ١٣ تومان عوارض پرداخت می کردند، در واقع متوسط قیمت گاز […]

معاون وزیر نفت تاکید کرد با تعدیل عوارض پرداختی از سوی مشترکان، در واقع قیمت گاز در دور جدید کمتر از ۱۰ درصد افزایش داشته است.

حمیدرضا عراقی

به گزارش گذارنیوز حمیدرضا عراقی  اظهار کرد: در سال ١٣٩٣ مشترکان گاز به ازای هر متر مکعب گاز ١٣ تومان عوارض پرداخت می کردند، در واقع متوسط قیمت گاز در سال گذشته به ازای هر متر مکعب ٨٠ تومان بود که با احتساب ١٣ تومان عوارض، قیمت هر مترمکعب گاز ٩٣ تومان تمام می شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال ٩۴ نرخ عوارض به ١٠ درصد قیمت گاز کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: با احتساب افزایش ١۵ درصدی، قیمت گاز ٨٠ تومانی در سال ١٣٩٣ و همچنین احتساب عوارض ١٠ درصدی، قیمت گاز در سال جاری به ازای هر متر مکعب حدود ١٠٠ تومان است.

معاون وزیرنفت تاکید کرد: با احتساب این شرایط قمیت گاز در سال جاری نسبت به سال گذشته کمتر از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز میزان افزایش قیمت به ازای هر متر مکعب را حدود ٨ تومان عنوان و تصریح کرد: در صورتی که مشترکان در مصرف گاز ١٠ درصد صرفه جویی کنند قبض آنها افزایش قابل توجهی نخواهد داشت.

مدیر عامل شرکت ملی گاز پیشتر از افزایش ۱۵ درصدی تعرفه هر متر مکعب گاز در بخش دولتی، خانگی و تجاری خبر داد.

عراقی تاکید کرده بود که قیمت گاز در بخش نانوایی های سنتی افزایشی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: نظر دولت در ارتباط با صنایع، پتروشیمی، کشاورزی و سایر صنایع این بود که افزایش نرخ نداشته‌ باشیم، اما در سه بخش تجاری، دولتی و خانگی نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش قیمت داشتیم.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر ثابت ماندن قیمت سی ان جی در واکنش به این‌که افزایش نرخ گاز فشار بیشتری را به مردمی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند وارد می‌کند، خاطر نشان کرد: در مناطق سردسیر ما پنج پلکان داریم که نرخ گاز در هر کدام از این پنج پله با دیگری متفاوت است و قیمت در هر کدام مستتر است بنابراین به هر یک از این پلکان ۱۵ درصد افزوده خواهد شد.

عراقی در ادامه به تفاوت متوسط نرخ گاز خانگی در تابستان و زمستان اشاره کرد و افزود: از ۱٫۱۶ تا ۸٫۱۵ یک نرخ و ۸٫۱۶ تا ۱٫۱۵ قیمت گاز یک نرخ دیگر اعمال می‌شود.

عراقی با اشاره به این‌که عوارض قیمت گاز تغییر کرده و از ۱۳ درصد به ۱۰ درصد قیمت گاز کاهش پیدا کرده است، افزود: نرخ‌های جدید که با افزایش ۱۵ درصدی همراه بوده‌اند منهای مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده است. کاهش عوارض طبق مصوبه مجلس بوده است و فکر می‌کنم حدود ۹ تا ۱۰ تومان باشد.

عراقی همچنین در واکنش به این‌که علی‌رغم بحث‌های مطرح شده مبنی بر عدم افزایش چشمگیر قیمت گاز از سوی وزارت نفت و دولت ۳۵ درصد افزایش داشته‌ایم گفت: ۲۰ درصد افزایش در اواخر سال گذشته بوده است و نمی‌توان ۱۵ درصد سال جاری را با آن ۲۰ درصد ادغام کرد. ما سال ۹۴ را در نظر می‌گیریم که ۱۵ درصد در این سال افزایش نرخ خواهیم داشت.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس