تاریخ انتشار: ۲۵ خرد ۱۳۹۵

– نرخ کرایه اتوبوس عمومی از ۲۰ درصد برای دارندگان فرا کارت تا ۴۰ درصد به صورت پرداخت نقدی روز دوشنبه در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک به تصویب رسید.

بر اساس این مصوبه، کرایه اتوبوس تا میزان ۵۰۰ ریال به صورت نقدی و میزان ۳۵۰ ریال برای دارندگان فرا کارت و در مسیرهای تا ۱۸ کیلومتر که پیش از این نرخ آن دو هزار و ۵۰۰ ریال بود، ۲۰ درصد و مسیرهای از ۱۸ کیلومتر به بالا که پیش از این نرخ مصوب سه هزار ریال داشت به میزان ۲۰ درصد برای دارندگان فرا کارت افزایش یافت.
بر اساس این مصوبه نرخنامه جدید برای افرادی که از فرا کارت استفاده نمی کنند و به صورت نقدی کرایه اتوبوس را پرداخت می کنند، در هر مسیر ۴۰ درصد افزایش دارد.
لیست مکان های دارای مجوز پارک بان ها و پارکینگ های مسقف، پرداخت ۲۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال از محل اعتبارات ماده ۱۷ برای آزادی هشت نفر از زندانیان بی بضاعت واجد شرایط، سرمایه گذاری در بوستان شقایق، واگذاری یک واحد ملکی شهرداری به دفتر نمایندگی بازنشستگان نیروی دریایی ارتش به صورت اجاره یکساله رایگان، از دیگر مصوبات این نشست بود.
تفریغ بودجه سال ۹۴ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری از نظردرآمد و هزینه به مبلغ ۱۰۲ میلیارد و ۲۶۱ میلیون و ۳۹ هزار ریال، تفریغ بودجه سال ۹۴ سازمان مدیریت تاکسیرانی شهرداری از نظر درآمد و هزینه به مبلغ هشت میلیارد و ۹۸ میلیون و ۳۷۷ هزار ریال و اختصاص شش میلیارد ریال هزینه برای مشارکت در ساخت زائر سرای امام رضا (ع) در مشهد مقدس به صورت ماهانه ۵۰۰ میلیون ریال، از دیگر مصوبات این نشست بود.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک در این نشست گفت: استفاده از تسهیلات و اوراق مشارکت یکی از بهترین راهها در بحث کاهش مشکلات نقدینگی در اجرای طرح های شهری است که باید مورد توجه ویژه شهرداری قرار گیرد.
اسماعیل تاج آباد افزود: برنامه زمانبندی طرح های عمرانی شهری باید به شورای اسلامی شهر اعلام و پیشرفت فیزیکی آن ها نیز به صورت ماهانه گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از شود.
وی بیان کرد: لیست املاکی که شهرداری قصد واگذاری به پیمانکاران را دارد نیز باید به شورا اعلام شود.
رئیس شواری اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: قیمت و نرخ گذاری املاک فروشی شهرداری باید بر اساس زمان رکود باشد نه بر اساس زمان رونق، زیرا اگر این املاک به فروش نرسد، منابع مالی محدود می شود و کارها و امور پیش بینی شده در وقت مقرر انجام نمی شود.
تاج آباد بیان کرد: پارک بانوان یکی از طرح های ضروری در کلانشهر اراک است که شهرداری در راستای تسریع در تکمیل آن باید تلاش ویژه ای به کار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به راه اندازی پروازهای مجدد فرودگاه اراک به عسلویه اشاره کرد و گفت: به زودی پروازهای دیگر نیز در این فرودگاه برقرار می شود اما تداوم پروازها در گرو حمایت مردم است.
در کلانشهر اراک بیش از ۶۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می کند.
۳۰۰۵/۶۰۱۳/

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس