تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دپارتمان سلامت فیلیپین شمار مبتلایان به ویروس زیکا را که از طریق انتقال محلی به آن آلوده شده‌اند ۱۲ نفر اعلام کرد. به گزارش ایسنا، طبق اعلام دپارتمان سلامت فیلیپین سه مورد جدید آلودگی به ویروس زیکا از طریق انتقال محلی در این کشور تایید شده که به این ترتیب تعداد مبتلایان به آن […]

[ad_1]

دپارتمان سلامت فیلیپین شمار مبتلایان به ویروس زیکا را که از طریق انتقال محلی به آن آلوده شده‌اند ۱۲ نفر اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام دپارتمان سلامت فیلیپین سه مورد جدید آلودگی به ویروس زیکا از طریق انتقال محلی در این کشور تایید شده که به این ترتیب تعداد مبتلایان به آن در سال جاری به ۱۲ نفر افزایش یافته است.

دپارتمان سلامت این کشور اعلام کرد: تمامی ۱۲ فرد مبتلا به ویروس زیکا از طریق انتقال محلی آلوده شده‌اند و هیچ انتقال دیگری جدا از گزیدگی گزارش نشده است. همچنین هیچ یک از این افراد یک ماه پیش از بروز علائم بیماری به مناطق آلوده به ویروس زیکا سفر نداشته‌اند.

علاوه بر این تمامی این ۱۲ نفر دچار حساسیت پوستی بوده و نشانه‌های دیگری همچون تب، درد ماهیچه یا مفصل و ورم ملتحمه در آنان مشاهده شده است.

همچنین از تمامی نیروهای خدمات رسان سلامت در مناطق شیوع ویروس زیکا درخواست شده تا هوشیارتر عمل کرده و اقدامات گسترده‌تری را برای ریشه کن کردن پشه‌های حامل ویروس زیکا در نظر بگیرند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، برای مقابله با ویروس زیکا واکسنی وجود ندارد اما کارشناسان معتقدند می‌توان علائم این ویروس را با داروهای مسکن و از بین برنده تب، مصرف آب کافی و استراحت برطرف کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس