تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] قیمت جهانی نفت در بازار معاملات روز جمعه با افزایش آغاز به کار کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل گمانه زنی بر سر اعمال سیاست صادرکنندگان در نشست پیش رو اوپک مبنی بر جلوگیری از فزونی عرضه با سیر […]

[ad_1]

نفت

قیمت جهانی نفت در بازار معاملات روز جمعه با افزایش آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل گمانه زنی بر سر اعمال سیاست صادرکنندگان در نشست پیش رو اوپک مبنی بر جلوگیری از فزونی عرضه با سیر صعودی شروع به کار کرد.

در همین حال قیمت نفت برنت با ۱۶ سنت افزایش به ۴۶ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه رسید ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۲۲ سنت افزایش در برابر ۴۳ دلار و ۷۱ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

همچنین به دنبال اظهارات وزیر انرژی عربستان در روز پنج شنبه مبنی بر اعمال سیاست اعضای اوپک برای ثبات بخشیدن به قیمت نفت در نشست پیش رو این سازمان در الجزایر، بهای طلای سیاه تقویت شد. البته سازمان اطلاعات انرژی آمریکا هم از رسیدن توازن میان بازار عرضه و تقاضا تا پایان سال جاری میلادی خبر داده است که از دیگر عوامل افزایش بهای نفت محسوب می شود.

بر همین اساس، به گفته تحلیل گران اقتصادی عرضه بیش از حد نفت در ماه گذشته میلادی موجب کاهش بهای آن شد و افزایش تولید جهانی نفت تقریبا ۰.۸ میلیون بشکه در روز گزاش شده است.

۶۰۱/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس