تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در پی وقوع سیل شدید در برخی از مناطق چین و کاهش تقاضای داخلی سوخت، صادرات گازوئیل چین در ماه جولای ۲۰۱۶ رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، آمار اداره کل گمرک چین نشان می‌دهد، بزرگترین مصرف‌کننده انرژی دنیا در ماه گذشته و با شکستن رکورد […]

[ad_1]


در پی وقوع سیل شدید در برخی از مناطق چین و کاهش تقاضای داخلی سوخت، صادرات گازوئیل چین در ماه جولای ۲۰۱۶ رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، آمار اداره کل گمرک چین نشان می‌دهد، بزرگترین مصرف‌کننده انرژی دنیا در ماه گذشته و با شکستن رکورد ماه می، ۱٫۵۳ میلیون تن گازوئیل صادر کرده که نسبت به ماه ژوئن رشدی ۳۹ درصدی را نشان می‌دهد. در حالی که صادرات بنزین در ماه جولای از رکورد ماه گذشته کمتر بوده اما نسبت به سال قبل بیش از دو برابر شده و به ۹۷۰ هزار تن رسیده است.
آدام لانگسان، تحلیلگر مورگان استنلی در اوایل ماه جاری اعلام کرده بود: «شدیدترین سیل چین از سال ۱۹۹۸ تقاضای نفت این کشور را در ماه‌های جولای و آگوست، کاهش خواهد داد.» 
بر اساس اعلام شرکت کارگزاری بیمه Aon، سیل اخیر چین ضرری ۳۳ میلیارد دلاری را به اقتصاد این کشور وارد کرده است.
لین جیا شین، تحلیلگر ICIS چین قبل از انتشار این آمار اعلام کرد: «سیل سنگین‌تر از معمولی که از ماه ژوئن آغاز شد ساخت‌وساز و حمل‌ونقل جاده‌ای را به شدت کاهش داده است. پالایشگاه‌ها نیز سوخت‌های بیشتری را به خارج از کشور صادر کرده‌اند که این موضوع موجب کاهش انبارها شده است.»

در پی ضعیف‌ترین رشد تولید داخلی از فوریه ۲۰۱۵، در ماه جولای صادرات بنزین در ماه جولای کاهش یافته است. ماه گذشته، تولید بنزین بار شدی ۱٫۶ درصدی نسبت به سال گذشته به ۱۰٫۵۴ میلیون تن رسید که در مقایسه با ماه ژوئن نیز ۸٫۷ درصد افزایش داشته است. با توجه به تقاضای داخلی سوخت موتور ضعیف‌تر از حد انتظار بوده، پالایشگاه‌ها ممکن است تولید خود را کاهش دهند. 

صادرات نفت سفید (کروزن)‌ در ماه ژوئن با رسیدن به ۱٫۰۹ میلیون تن به بالاترین سطح هفت ماه اخیر خود رسید. واردات گاز مایع طبیعی نیز نسبت به سال گذشته افتی ۱۶٫۴ درصدی را تجربه کرد و به ۱٫۶ میلیون تن رسید.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس