تاریخ انتشار: ۰۳ خرد ۱۳۹۵
روحانی در نشست خبری با رئیس‌جمهور هند عنوان کرد:

رئیس جمهور گفت: با توجه به اهمیت ثبات و امنیت منطقه به خصوص افغانستان، عراق‌، سوریه و … تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از ترورسیم روابط دو کشور در زمینه سیاسی افزایش یابد.

به گزارش “گذارنیوز”  حسن روحانی در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور هند عنوان کرد:  این سفر در شرایط پسا برجام انجام شده و فرصت گسترش روابط بیش از گذشته مهیا است.

روحانی گفت: روابط دو کشور می‌تواند گسترده‌تر باشد و مسئولان به این نقطه رسیده‌اند که این روابط را عمق بدهند. وقتی بحث روابط است از کشور ایران و کشورهای منطقه با پانصد میلیون جمعیت و هند با بیش از یک میلیارد و دویست میلیون جمعیت را در بر می‌گیرد. ایران و هند به خاطر معادن مختلف ثروتمند هستند.

وی افزود: با سرمایه گذاری هندوستان در بندر چابهار، این شهر به نماد همکاری بین ایران و هندوستان تبدیل خواهد شد. چابهار به عنوان دالان ترانزیتی بین شمال و جنوب خواهد بود و می‌تواند بین زاهدان و سرخس و شرق اروپا ارتباط برقرار کند.

رئیس جمهور تاکید کرد با توجه به نقش بانک‌ها در روابط اقتصادی دو کشور امروز مباحث مهمی در این زمینه مطرح شد و امیدواریم در آینده تسهیلات بانکی شرایط برای رابطه بهتر اقتصادی بین دو کشور فراهم شود.

وی افزود: با توجه به پیشرفت هندوستان در تکنولوژی‌های نو مثل بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی امروز تصمیم گرفتیم روابط دو کشور در زمینه فن‌آوری‌های نو، پارک‌های انرژی و دانشگاه‌ها افزایش پیدا کند.

روحانی تاکید کرد: با توجه به علاقه دو کشور به زبان کشورهای دیگر و وجود کرسی‌های زبان فارسی در ایران و هندوستان، تصمیم گرفتیم روابط دو کشور در زمینه تورسیم افزایش پیدا کند.

وی گفت: با توجه به اهمیت ثبات و امنیت منطقه به خصوص افغانستان، عراق‌، سوریه و … تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از ترورسیم روابط دو کشور در زمینه سیاسی افزایش یابد. بار دیگر به رئیس جمهور هند برای سفر به ایران خوش‌آمد می‌گویم

 

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس