تاریخ انتشار: ۲۲ اسف ۱۳۹۳

نتایج تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران آمریکایی حاکی از آن است که حتی قرار گرفتن کوتاه‌مدت در معرض آلاینده‌هایی مانند دی‌اکسید نیتروژن و ریزگرد ممکن است خطر خودکشی بویژه در میان مردان ۳۶ تا ۶۴ ساله را افزایش دهد. به گزارش گذارنیوز دانشمندان دانشگاه یوتا بر این باورند که سطوح بالاتر آلاینده‌ها در تعامل با […]

نتایج تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران آمریکایی حاکی از آن است که حتی قرار گرفتن کوتاه‌مدت در معرض آلاینده‌هایی مانند دی‌اکسید نیتروژن و ریزگرد ممکن است خطر خودکشی بویژه در میان مردان ۳۶ تا ۶۴ ساله را افزایش دهد.

مرد

به گزارش گذارنیوز دانشمندان دانشگاه یوتا بر این باورند که سطوح بالاتر آلاینده‌ها در تعامل با سایر عوامل ممکن است منجر به افزایش خطر خودکشی شود.

محققان هنوز دقیقا دلیل بالا بودن خطر خودکشی در این دو گروه را نمی‌دانند؛ به گمان آن‌ها، ممکن است این دو گروه یا در معرض سطوح بالای آلاینده‌های هوا قرار داشته یا عوامل دیگری باعث حساس شدن آنها به اثرات آلاینده‌ها شده باشد.

این محققان به بررسی سوابق بیش از ۱۵۰۰ نفر پرداختند که بین اول ژانویه ۲۰۰۰ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۰ در اثر خودکشی درگذشته بودند. احتمال ارتکاب خودکشی برای افرادی که دو تا سه روز قبل از مرگشان در معرض سطوح افزایش‌یافته دی‌اکسید نیتروژن قرار داشتند، ۲۰ درصد بالاتر بود.

همچنین افرادی که دو تا سه روز پیش از تجربه خودکشی، در معرض غلظت‌های بالای ریزگردها قرار داشتند، پنج درصد بیشتر احتمال داشت خودکشی کنند.

مردان پس از مواجهه کوتاه‌مدت با دی‌اکسید کربن، ۲۵ درصد احتمال خودکشی بیشتر را تجربه کرده بودند که این احتمال در مردانی که زمان کوتاهی را در معرض ریزگردها قرار داشتند، شش درصد بیشتر بود.

علاوه بر آن، احتمال خودکشی در افراد بین ۳۶ تا ۶۴ ساله که مدت کوتاهی را در معرض دی‌اکسید نیتروژن قرار داشتند، ۲۰ درصد بیشتر بوده که این میزان در مواجهه کوتاه‌مدت با ریزگردها، هفت درصد گزارش شد.

نتایج این پژوهش در مجله Epidemiology منتشر شده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس