تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: در پنج ماهه نخست امسال تلفات مسمومیت با گاز منو کسید کربن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲/۲۲ درصد افزایش یافته است. به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، بررسی‌های انجام شده در گروه آمار و انفورماتیک پزشکی قانونی استان لرستان نشان می‌دهد که در پنج […]

[ad_1]

مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: در پنج ماهه نخست امسال تلفات مسمومیت با گاز منو کسید کربن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲/۲۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، بررسی‌های انجام شده در گروه آمار و انفورماتیک پزشکی قانونی استان لرستان نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال در لرستان ۱۱ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منو کسید کربن جان خود را از دست دادند، که از این تعداد ۷ نفر مرد و تعداد ۴ نفر دیگر زن بوده‌اند.  


حمید رضا نظیفی مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در این خصوص افزود: در پنج ماهه نخست امسال تعداد ۱۱ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منو اکسید کربن در استان لرستان جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۲۲/۲۲ درصدی تعداد فوتی بر اثر مسمومیت با گاز منو اکسید کربن در استان لرستان را نشان می‌دهد.  


وی اظهار داشت: در پنج ماهه نخست سال گذشته تعداد ۹ نفر به تفکیک جنسیتی شامل تعداد ۲ زن و تعداد ۷ مرد بر اثر مسمومیت با گاز منو اکسید کربن جان خود را از دست داده‌اند.


نظیفی در خصوص مقایسه آماری تعداد فوتی بر اثر مسمومیت با گاز منو اکسید کربن در دو سال گذشته نیز افزود: همچنین در سال ۱۳۹۴ تعداد ۱۸ نفر و در سال ۱۳۹۳ تعداد ۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.  


وی تصریح کرد: میزان کل تلقات با گاز منو اکسید کربن در دو سال گذشته در لرستان به لحاظ جنسیتی در سال ۱۳۹۴، ۱۲ نفر مرد و ۶ نفر زن و در سال ۱۳۹۳ ، ۳ نفر مرد و ۲۵ نفر زن بوده است.


مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان با اشاره به مقایسه آماری تعداد کل تلفات این نوع مسمومیت طی ۱۰ سال اخیر در لرستان بیان داشت: بر اساس آمارهای موجود در اداره کل پزشکی قانونی استان لرستان طی ۱۰ سال گذشته در سال ۱۳۸۶ بیشترین و طی سال‌های ۱۳۸۳ و ۱۳۸۸ کمترین تلفات ناشی از مسمومیت با گاز منو اکسید کربن در استان لرستان اتفاق افتاده است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس