تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] منابع نظامی اعلام کردند که تانک‌های ارتش ترکیه با اجرای عملیات گسترده‌ای در شهر جرابلس در مرز سوریه، بیش از ۷۰ هدف گروه تروریستی داعش را منهدم کردند. به گزارش ایسکانیوز، شبکه سی ان ان ترک امروز چهارشنبه به نقل از مقام‌های ارتش ترکیه اعلام کرد: تانک‌های نظامی ترکیه با اجرای عملیات تهاجمی گسترده‌ای […]

[ad_1]

افزایش تحرکات تانک‌های ترکیه در مرز سوریه/ ۷۰ هدف داعش در جرابلس منهدم شدندعملیات مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه

منابع نظامی اعلام کردند که تانک‌های ارتش ترکیه با اجرای عملیات گسترده‌ای در شهر جرابلس در مرز سوریه، بیش از ۷۰ هدف گروه تروریستی داعش را منهدم کردند.

به گزارش ایسکانیوز، شبکه سی ان ان ترک امروز چهارشنبه به نقل از مقام‌های ارتش ترکیه اعلام کرد: تانک‌های نظامی ترکیه با اجرای عملیات تهاجمی گسترده‌ای در شهر جرابلس سوریه، مواضع تروریست‌های داعش را منهدم کردند.

به گزارش تسنیم، تانک‌های ترکیه با شلیک بیش از ۲۰۰ گلوله حدود ۷۰ هدف گروه تروریستی داعش را نابود کردند. در عین حال، جنگنده‌های اف ۱۶ نیروی هوایی ترکیه نیز ۱۱ هدف گروه تروریستی داعش را در این منطقه بمباران کرده است.

تعدادی از نیروهای ویژه ارتش ترکیه نیز وارد خاک سوریه شده‌اند. به گفته منابع نظامی، هدف اصلی از اجرای عملیات نظامی مشترک ارتش ترکیه و ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا، این بوده است که به مخالفان به اصطلاح میانه روی سوری اجازه دهند تا وارد این مناطق شوند.

برخی منابع نظامی آگاه ترکیه نیز اعلام کرده‌اند که عملیات ارتش در شهر جرابلس سوریه ممکن است ۱۵ روز طول بکشد.

آنکارا اعلام کرده است که به مسکو درباره انجام این عملیات اطلاع داده است. دفتر رسانه‌ای دولت ترکیه امروز چهارشنبه اعلام کرد: نیروهای ویژه ارتش ترکیه با حمایت جنگنده‌های ائتلاف به رهبری آمریکا، عملیاتی را در شمال سوریه انجام داده‌اند تا تروریست‌های داعش را از مناطق مرزی ترکیه و سوریه پاکسازی کنند.

شبکه سی ان ان ترک نیز گزارش داده است که دود سفید و خاکستری مناطق وسیعی از شمال سوریه را در برگرفته است. این شبکه تلویزیونی تصاویر زنده‌ای را از شهر کارکامیس در مرز سوریه منتشر کرده است.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس