تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] آمار ماه آگوست نشان می‌دهد، میزان بیکاری در اسپانیا افزایش و در ایتالیا کاهش یافته است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آرتی‌تی، آمار وزارت کار نشان می‌دهد پس از سقوط ۵ ماهه بیکاری در اسپانیا، بیکاری این کشور در ماه آگوست افزایش یافت. تعداد بیکاران اسپانیا در ماه آگوست نسبت به ماه […]

[ad_1]


آمار ماه آگوست نشان می‌دهد، میزان بیکاری در اسپانیا افزایش و در ایتالیا کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آرتی‌تی، آمار وزارت کار نشان می‌دهد پس از سقوط ۵ ماهه بیکاری در اسپانیا، بیکاری این کشور در ماه آگوست افزایش یافت.
تعداد بیکاران اسپانیا در ماه آگوست نسبت به ماه قبل ۱۴ هزار و ۴۳۵ نفرا افزایش یافته است. با وجود این، تعداد افرادی که برای مزایای بیکاری ثبت‌نام کردند در مجموع به ۳٫۶۹ میلیون نفر رسیده که پایین‌ترین سطح از آگوست ۲۰۰۹ بوده است.
از سوی دیگر، آمار ایستات نشان می‌دهد که در پی ثابت باقی ماندن میزان مصرف و کاهش سرمایه‌گذاری، اقتصاد ایتالیا در سه‌ماهه دوم سال جاری یکنواخت باقی مانده است. 
تولید ناخالص داخلی ایتالیا نسبت به رشد ۰٫۳ درصدی سه‌ماهه نخست، در فصل دوم سال جاری بدون تغییر باقی مانده است. از سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۴، این نخستین فصلی است که اقتصاد ایتالیا در ایجاد رشد اقتصادی ناکام مانده است.
هزینه مصرفی نهایی بدون تغییر باقی ماند و ترکیب سرمایه ثابت ناخالص نیز ۰٫۳ درصد کاهش داشت. میزان صادرات و واردات ایتالیا نیز در سه‌ماهه دوم به ترتیب ۱٫۹درصد و ۱٫۵ درصد افزایش داشت. 

در مقیاس سالانه، GDP در سه‌ماهه دوم ۰٫۸ درصد افزایش داشته است. در فصل نخست امسال رشد نسبت به سال گذشته یک درصد ثبت شده بود. این در حالی است که میزان بیکاری نیز در ماه آگوست ۲۴ هزار و ۴۶۲ نفر کاهش یافته است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس