تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر تشکیل شد، آخرین وضعیت ثبت‌نام از زائران اربعین حسینی و اقدامات صورت گرفته درباره زائران اعزامی به مراسم روح‌بخش دعای عرفه در عتبات عالیات بررسی شد. نماینده ولی‌فقیه […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر تشکیل شد، آخرین وضعیت ثبت‌نام از زائران اربعین حسینی و اقدامات صورت گرفته درباره زائران اعزامی به مراسم روح‌بخش دعای عرفه در عتبات عالیات بررسی شد.


نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در این جلسه از موضوع اربعین به  عنوان موضوعی ملی یاد و تاکید کرد: همه موظف‌اند برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره عظیم اربعین فعالیت کنند و از هیچ تلاشی دریغ نورزند.


حجت الاسلام قاضی‌عسکر به اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در سال گذشته برای برگزاری مراسم اربعین اشاره کرد و از سازمان حج و زیارت و کمیته آموزشی و فرهنگی ستاد مرکزی اربعین خواست که مسئولیت‌های خود در بخش‌های فرهنگی، آموزشی و هماهنگی‌های مربوط به اعزام را دنبال و اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند.


در ادامه این جلسه سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه ستاد مرکزی اربعین امسال سامانه سماح را برای ثبت‌نام از زائران اربعین حسینی راه‌اندازی کرده، گفت: تاکنون در این سامانه بیش از ۲۰۰ هزار زائر اربعین ثبت‌نام کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود با توجه به فرا رسیدن ماه محرم شاهد استقبال بیشتر زائران باشیم.


رئیس سازمان حج و زیارت با توجه به اینکه حدود ۴۵ روز تا آغاز پیاده روی اربعین حسینی باقی‌مانده، لزوم سرعت بخشیدن به اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده برای خدمت رسانی به زائران در حوزه‌های اسکان، تغذیه، حمل و نقل و برگزاری موکب‌های مردمی که مسئولیت آن را کمیته‌های ستاد مرکزی اربعین عهده‌دار شده اند، خاطر نشان ساخت.


بر پایه این گزارش در این جلسه معاون حج، عمره و عتبات و مدیران کل حراست و عتبات عالیات سازمان حج و زیارت و نماینده این سازمان در عراق از اقدامات صورت گرفته درحوزه مسئولیت خود درخصوص مراسم اربعین گزارش دادند و حجت الاسلام و المسلمین احمدی مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین نیز فعالیت‌های این کمیته در استان‌های مختلف و تهران را تشریح کرد و اطلاع رسانی درحوزه های مختلف را ضروری خواند.


مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین تاکید کرد: برای فرهنگ‌سازی از طریق صدا وسیما، ائمه‌محترم جمعه و جماعات، سازمان تبلیغات اسلامی و هیئت‌های مذهبی تلاش‌های زیادی صورت گرفته و برای پخش حدود سه هزار دقیقه برنامه‌های آموزشی و فرهنگی از رادیو اربعین برنامه ریزی شده است.


این جلسه با گزارش ناصر خدرنژاد، مدیرعامل شرکت شمسا از نحوه خدمات رسانی به زائران اعزامی در دهه ذیحجه و برگزاری باشکوه مراسم روحبخش دعای عرفه در عتبات عالیات ادامه یافت.


وی از افزایش بیش از ۲ برابری تعداد زائران ایرانی اعزامی به مراسم عرفه خبر داد و گفت: فضای مراسم امسال متفاوت بود و با هماهنگی های صورت گرفته با طرف عراقی مراسم عرفه در کربلا و نجف بسیار خوب برگزار شد.


درپایان این جلسه حجت الاسلام قاضی عسکر از تلاش همه دست اندرکاران برگزاری دعای روحبخش عرفه تقدیر کرد و از مسئولان ذی ربط خواست که با مدیریت قوی در صحنه برای ایام محرم نیز که تعداد زائران بیشتری به عراق اعزام می شوند، برنامه ریزی کنند.


حجت السلام قاضی عسکر با توجه به برخی نواقص اجرایی گزارش شده تصریح کرد: با وجود شرایط ویژه عراق انتظار می رود با بکارگیری تجربیات دست اندرکاران حوزه عتبات از تکرار این گونه مشکلات جلوگیری و آموزش نیروها و نظارت بر فعالیت آنها مورد توجه جدی تری قرار گیرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس