تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه) دوباره منفی شد و با ۱۵۲ واحد کاهش، به ۷۷ هزار و ۱۸۳ واحد رسید. به گزارش گذارنیوز؛ در معاملات امروز هرچند شاخص منفی شد اما حجم و ارزش معاملات همانند دیروز بود؛ بر این اساس در بازار امروز یک میلیارد و ۱۳۱ میلیون سهم و حق تقدم به […]

[ad_1]

شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه) دوباره منفی شد و با ۱۵۲ واحد کاهش، به ۷۷ هزار و ۱۸۳ واحد رسید.

به گزارش گذارنیوز؛ در معاملات امروز هرچند شاخص منفی شد اما حجم و ارزش معاملات همانند دیروز بود؛ بر این اساس در بازار امروز یک میلیارد و ۱۳۱ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۲ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال در ۸۷ هزار و ۲۲۳ نوبت معامله شد.


گروه های نفتی نقش اصلی را در افت امروز بازار ایفا کردند به طوری که شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، شبریز (پالایش نفت تبریز)، فارس (هلدینگ خلیج فارس)، همراه (همراه اول) وکگل (صنعتی و معدنی گل گهر) با تاثیر منفی، شاخص را پایین کشیدند اما خودرو (ایران خودرو) و وپاسار (بانک پاسارگاد) تاثیر مثبت بر شاخص داشتند.


شاخص های اصلی بازار سرمایه در آخرین روز کاری هفته به طور دسته جمعی کاهش یافتند و بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۵۴ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۳۵ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۲۸ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۰۲ واحد، شاخص بازار اول ۹۸ واحد و شاخص بازار دوم ۳۸۰ واحد افت کرد.


حق تقدم گروه صنایع بهشهر ایران، سیمان ارومیه، چرخشگر، لبنیات پاک و صنایع جوشکاب یزد از بیشترین رشد قیمت و در مقابل، حق تقدم کابل البرز، حق تقدم سرمایه گذاری اعتبار ایران، حق تقدم حمل و نقل توکا، حق تقدم لیزینگ خودرو غدیر و حق تقدم کشاورزی و دامپروری مگسال با بیشترین کاهش قیمت مواجه بودند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس