تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] طی معاملات هفته جاری شاخص کل بورس از ارتفاع ۷۸ هزار و ۸۱ هزار واحد به ارتفاع ۷۷ هزار و ۱۶۷ واحدی رسید و ۹۱۳ واحد معادل ۱٫۱۷ درصد افت کرد. به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس در هفته‌‌ای که گذشت ۹۱۳٫۶ واحد کاهش یافت. این شاخص که در ابتدای معاملات هفته جاری […]

[ad_1]


طی معاملات هفته جاری شاخص کل بورس از ارتفاع ۷۸ هزار و ۸۱ هزار واحد به ارتفاع ۷۷ هزار و ۱۶۷ واحدی رسید و ۹۱۳ واحد معادل ۱٫۱۷ درصد افت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس در هفته‌‌ای که گذشت ۹۱۳٫۶ واحد کاهش یافت. این شاخص که در ابتدای معاملات هفته جاری در ارتفاع ۷۸ هزار و ۸۱ واحدی قرار داشت طی انجام معاملات این هفته به کانال ۷۷ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد و در آخرین روز معاملاتی در ارتفاع ۷۷ هزار و ۱۶۷ واحد ایستاد.

از اولین روز معاملاتی در هفته جاری بود که شاخص کل بورس روند نزولی را در پیش گرفت. طی معاملات در این روز، شاخص کل ۳۲۴ واحد کاهش پیدا کرد و با عقب‌نشینی به کانال ۷۷ هزار واحدی، در ارتفاع ۷۷ هزار و ۷۵۷ واحد قرار گرفت. این کاهش در روز یکشنبه نیز ادامه‌دار شد به طوری که با انجام معاملات در این روز شاخص افت بیشتری را تجربه کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۷ هزار و ۷۵۷ واحدی ایستاد.

این در حالی است که در روز دوشنبه طی انجام معاملات شاهد رشد کم‌عمق به میزان تنها ۳۲ واحد در بازار شدیم. در روز سه‌شنبه نیز، بورس تهران در حالی به کار خود خاتمه داد که شاخص کل مانند روز گذشته رشد ناچیز معادل ۱۲٫۹ واحد را تجربه کرد. به نظر می‌رسد انجام معاملات بلوکی در این روزها باعث شد از ریزش بیشتر شاخص جلوگیری شود. در این راستا عده‌ای از کارشناسان بازار معتقد بودند که حتی اگر در بازار روزهای آتی مثبت کوچکی وجود داشته باشد، اما بازار بازهم به حرکت منفی خود ادامه می‌دهد. اما نهایتاً در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل بورس ۱۹۰ واحد افت کرد و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۷ هزار و ۱۶۷ واحدی قرار گرفت. 

در مجموع کلیت این روزهای بازار منفی است و در شرایطی می‌گذرد که بازار با کمبود نقدینگی و از طرفی کم‌تر شدن تقاضا مواجه است. از طرفی هم، تسویه اعتبارات کارگزاری‌ها این مساله را تشدید کرده است. کارشناسان در این زمینه معتقدند تسویه کارگزاری‌ها در شهریورماه موضوعی است که می‌تواند علاوه بر ایجاد فشار فروش، طرف تقاضا را هم تضعیف ‌کند.

به هرحال طی معاملات هفته جاری شاخص کل بورس از ارتفاع ۷۸ هزار و ۸۱ هزار واحدی به ارتفاع ۷۷ هزار و ۱۶۷ واحد رسید و ۹۱۳ واحد معادل ۱٫۱۷ درصد افت کرد. این در حالی است از آنجا که بورس کشور مستعد رشد است، انتظار می‌رود در آینده با ارائه گزارش‌های شش‌ماهه و اتمام تسویه اعتبارات در پایان شهریورماه، به تعادل برسد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس