تاریخ انتشار: ۳۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] پس از اینکه ونزوئلا اعلام کرد به منظور تعادل در بازار جهانی، عرضه نفت باید ۱۰ درصد کاهش یابد، قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه سقوط کرد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، الوگیو دل‌پینو، وزیر نفت ونزوئلا روز گذشته اعلام کرد: عرضه جهانی نفت در حدود ۹۴ میلیون بشکه در روز […]

[ad_1]


پس از اینکه ونزوئلا اعلام کرد به منظور تعادل در بازار جهانی، عرضه نفت باید ۱۰ درصد کاهش یابد، قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه سقوط کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، الوگیو دل‌پینو، وزیر نفت ونزوئلا روز گذشته اعلام کرد: عرضه جهانی نفت در حدود ۹۴ میلیون بشکه در روز است و برای تطبیق با مصرف، این عرضه باید ۱۰ درصد کاهش پیدا کند. 
در معاملات امروز هر بشکه نفت برنت با ۱۵ سنت کاهش ۴۵ دلار و ۷۹ سنت معامله شد. قیمت هر بشکه نفت وست‌تگزاس اینترمدییت نیز با ۲۲ سنت کاهش به ۴۳ دلار و ۸ سنت رسید.
دل‌پینو در مصاحبه تلویزیون دولتی ونزوئلا گفت: «تولید جهانی ۹۴ میلیون بشکه در روز است که باید ۹ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند تا با سطح مصرف برابر شود.» دل‌پینو رئیس شرکت ملی نفت ونزوئلا (PDVSA) نیز هست.
این بیانه در حالی منتشر شده که آژانس رتبه‌بندی اعتباری استاندارد اند پورز اعلام کرد که  برنامه مبادله اوراق قرضه توسط PDVSA یک «مبادله ارزی مضطرب» بوده و  در صورت تکمیل، «معادل با نرخ پیش‌زمینه» خواهد بود. 
وانگ تائو تحلیلگر‌ تکنیکال رویترز اعلام کرد: «شاخص‌های تکنیکال بازار نیز همچنین ضعیف است، به طوری که نفت WTI ممکن است سطح حمایتی ۴۲ دلار و ۸۷ سنتی را به زودی تجربه کند و بعد احتمالا به زیر ۴۲ دلار سقوط خواهد کرد.»
تائو در خصوص نفت برنت نیز اعلام کرد که قیمت‌ها ممکن است سطح حمایتی ۴۵ دلار و ۵۳ سنت را آزمایش کرده و در صورت ناکامی در حفظ این سطح، ممکن است به زیر ۴۵ دلار سقوط کند.
این در حالی است که بازارهای سهام آسیا با نگرانی در انتظار نتیجه نشست سیاست‌گذاری بانک‌های مرکزی آمریکا و فدرال‌رزرو هستند.

با وجود جو نزولی بازار در روز دوشنبه، صندوق‌های تامینی جایگاه‌های کوتاه‌‌ مدت خود را در معاملات آتی نفت خام کاهش دادند. 

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس