تاریخ انتشار: ۲۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در معاملات روز پنجشنبه قیمت فولاد و سنگ‌آهن چین برای دومین روز متوالی کاهش یافت تا از بالاترین سطح دو ماه اخیر خود فاصله بگیرد. با وجود این انتظارات برای کاهش عرضه و رشد تقاضا در چین همچنان سرمایه‌گذاران را نسبت به قیمت‌ها امیدوار نگاه داشته است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از […]

[ad_1]


در معاملات روز پنجشنبه قیمت فولاد و سنگ‌آهن چین برای دومین روز متوالی کاهش یافت تا از بالاترین سطح دو ماه اخیر خود فاصله بگیرد. با وجود این انتظارات برای کاهش عرضه و رشد تقاضا در چین همچنان سرمایه‌گذاران را نسبت به قیمت‌ها امیدوار نگاه داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز،تقویت بازار فولاد چین باعث رشد قیمت سنگ‌آهن شده به طوری که قیمت لحظه‌ای این کالای اساسی پس از سه سال سقوط، در سال جاری رشدی ۴۱ درصدی داشته است.
بانک ANZ اعلام کرد: «دور دیگری از تعطیلی کارخانه‌های فولاد در چین به منظور مقابله پکن با آلودگی زیست‌محیطی و ظرفیت مازاد، شانس بازگشت قیمت سنگ‌آهن به ۵۰ دلار را در کوتاه مدت کاهش داده است. هرگونه تعمیر و بازسازی به دنبال بارش شدید باران و وقوع سیل در شمال چین و در حاشیه رود یانگ‌تسه نیز می‌تواند موجب تحریک تقاضا در میان مدت شود.»
بر اساس گزارش TSI، هر تن سنگ‌آهن برای تحویل فوری به بندر تیانجین چین در روز چهارشنبه با رشدی ۲۷ ردصدی نسبت به ماه ژوئن ۶۰ دلار و ۷۰ سنت معامله شد.
در روز پنجشنبه، قیمت هر تن میلگرد در بورس آتی شانگهای با افتی ۰٫۱ درصدی به ۲۵۸۳ یوآن (۳۸۹ دلار) رسید. هر تن سنگ‌آهن نیز در بورس کالای دالیان با افتی ۱٫۷ درصدی ۴۸۷ یوآن معامله شد.
بانک ANZ اعلام کرد، از جولای ۲۰۱۵ همبستگی میان شاخص قیمت لحظه‌ای سنگ‌آهن و قیمت فولاد چین از ۱۱ درصد به ۶۳ درصد افزایش یافته به طوری که سودآوری کارخانه‌های فولاد موجب تقویت تقاضای سنگ‌آهن آنها می‌شود.

این بانک پیش‌بینی کرد مصرف فولاد چین در سال ۲۰۱۶ تنها ۰٫۵ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. این در حالی است که پیش‌بینی‌های اولیه از کاهش ۴٫۹ درصدی مصرف فولاد در بزرگترین مصرف‌کننده فولاد دنیا خبر می‌داد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس