تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سود شرکت ملی نفت برزیل (پتروبراس) در سه ماه دوم سال جاری میلادی یک سوم کاهش یافت. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از رویترز، شرکت ملی نفت برزیل (پتروبراس) خبر داد که در پی افت قیمت نفت، اختلال فعالیت یکی از پالایشگاه ها و پرداخت سایر هزینه های این شرکت، سود سه ماه […]

[ad_1]

سود شرکت ملی نفت برزیل (پتروبراس) در سه ماه دوم سال جاری میلادی یک سوم کاهش یافت.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از رویترز، شرکت ملی نفت برزیل (پتروبراس) خبر داد که در پی افت قیمت نفت، اختلال فعالیت یکی از پالایشگاه ها و پرداخت سایر هزینه های این شرکت، سود سه ماه دوم سال جاری میلادی آن برخلاف انتظار تحلیلگران، نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی حدود یک سوم کاهش یافت.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که سود خالص آن در سه ماه منتهی به ٣٠ ژوئن (سه ماه دوم سال جاری میلادی) با ٣٠ درصد افت به ٣٧٠ میلیون رئال برزیلی (١١٨ میلیون دلار) رسید در حالی که این میزان در سال گذشته میلادی و در همین بازه زمانی ۵٣١ رئال بوده است.

کاهش سود سه ماه دوم پتروبراس پس از ضرر یک میلیارد و ٢۵٠ میلیون رئالی سه ماه نخست آن اتفاق افتاد.

میانگین تخمین هشت تحلیلگر از سود پتروبراس در این دوره یک میلیارد و ٨١٠ میلیون رئال بوده و اختلاف این رقم با سود واقعی این شرکت نشان دهنده نبود شفافیت در عملکرد آن است.

ایوان مونتیرو، مدیر مالی پتروبراس، اعلام کرد که بخشی از مشکلی که تحلیلگران برای تخمین سود با آن روبرو بودند، بدهکاری عظیم این شرکت است و باید نقدینگی کافی برای پرداخت آنها فراهم کند.

اگرچه مجموع بدهکاری این شرکت از اواخر سال ٢٠١۵ میلادی دو درصد کاهش یافت، مبلغ ١٢۴ میلیارد دلار بدهکاری همچنان بالاترین رقم بدهی در این صنعت محسوب می شود.

۶۰۷/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس