تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ۲۰۰ مدرسه برکت اهدایی مقام معظم رهبری به دانش آموزان مناطق محروم ۳۰ استان کشور کشور امروز و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید طی مراسمی با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری و وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد و به بهره برداری رسید. به گزارش ایسنا، دکتر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی […]

[ad_1]

۲۰۰ مدرسه برکت اهدایی مقام معظم رهبری به دانش آموزان مناطق محروم ۳۰ استان کشور کشور امروز و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید طی مراسمی با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری و وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این مراسم که در آموزشگاه برکت واقع در حوالی رباط‌ کریم برگزار شد، از وزیر آموزش و پرورش درخواست کرد که این مدارس را به نام شهدا مزین کنند.

وی افزود: اگر بخواهیم محصول این مدارس نیروهای مناسب نظام اسلامی تربیت شوند باید در همه کارها شهدا را سرلوحه قرار دهیم. چه خوب است هر کلاس حتی با یک تابلوی ۱۰ در ۱۰ شهیدی را معرفی کند. این امر بسیار در وجه تربیت موثر خواهد بود.  ما نیاز داریم محصولات آموزش و پرورش افرادی انقلابی با همان تعابیری که مقام معظم رهبری در رابطه با انقلابی بودن تعریف کردند باشند. با سرلوحه قرار دادن شهدا باید بتوانیم مسائل را در جان دانش آموزان حک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در ستاد اجرایی هیچ کاری که در جهت رفع محرومیت از مناطق کمتر توسعه یافته نباشد انجام نمی‌گیرد، ادامه داد: ما امروز همه طرح‌های بزرگ را از مناطق برخوردار خارج و به مناطق محروم منتقل کرده‌ایم. امروز اگر نیروگاه می‌خواهیم بسازیم در خارک می‌سازیم. اگر پالایشگاه می‌سازیم در جاسک می‌سازیم، اگر نفت استخراج می‌کنیم در نقطه صفر مرزی در هورالهویزه این کار را انجام می‌دهیم. ما امروز این توفیق را داریم همه کارهایمان برای محرومین در مناطق محروم است.

به گفته رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در ستاد هیچ کاری که منطبق بر اقتصاد مقاومتی نباشد انجام نمی‌شود. با قاطعیت می‌گویم بیش از ۸۵ درصد فعالیت‌های ستاد منطبق با اقتصاد مقاومتی است و این نقطه عطفی بود که بعد از ابلاغ مقام معظم رهبری این چرخش در ستاد اتفاق افتاد.

مردمی کردن اقتصاد از دیگر موضوعات مورد اهتمام ستاد اجرایی است که مخبر به آن اشاره کرد که از طریق واگذار کردن کارهای ستاد، جلب مشارکت در احداث و تاسیس موسسات و واگذاری مدیریت این موسسات به مردم انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در بنیاد ۲۶۵ طرح سامان داریم که همه اینها بر عهده مردم است. بیش از چهار میلیارد در بخش اقتصادی بنیاد کار مشارکتی با مردم انجام دادیم و ۳۰۰ تقاضا نیز در نوبت مشارکت با بنیاد است. بعضی از بنگاه‌هایی که با مردم فعال کردیم در اوج تحریم بود اما هم تامین تجهیزات و هم انتقال پول‌ها به راحتی انجام شد و کسی گله‌ای نکرد.

وی با بیان اینکه محور اصلی کارهای ستاد اشتغال زایی است، گفت: بیش از ۳۰۰ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم توسط ستاد ایجاد شده و بیش از ۳۰۰ هزار شغل دیگر نیز ظرف سه چهار سال آینده ایجاد می‌شود.  همه کارهای ما در چهارچوب نظام است. هیچ پروژه‌ای را خارج از قانون نگرفته‌ایم و انجام نمی دهیم. مثل یک بخش خصوصی مالیات می‌دهیم. با بخش خصوصی مشارکت می‌کنیم نه رقابت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)  اضافه کرد: ما با دولت هم هیچ رقابتی نداریم و عمده کارهایمان، کارهایی است که دولت از ما خواسته است، دولت از ما خواسته است نفت استخراج کنیم ،پالایشگاه بزنیم البته همه اینها در جهت فرامین مقام معظم رهبری و جلوگیری از خام فروشی است. به عنوان مثال در یکی از میدان‌هایی که خارجی‌ها کنار ما کار می‌کنند و عمده متخصصین‌شان خارجی است، از ۳۶۵ شرکتی که با ما کار می‌کنند به جز سه مشاور همه از متخصصین داخلی هستند. با این کار نزدیک ۱۵ درصد قیمت تمام شده پایین آمده است و تنها پروژه‌ای هستیم که در زمان جلو هستیم. در کیفیت هم از همه رقبا بهتریم. در هورالهویزه چند کیلومتر حفاری افقی کردیم. چند وقت پیش در روسیه بودم، افتخارشان این بود که ۲۰۰۰ متر حفاری افقی کردند در حالی که ما در بعضی جاها ۴۰۰۰ متر حفاری افقی توسط متخصصین داخلی انجام دادیم.

مخبر با بیان اینکه سرمایه فقط نفت و معدن نیست، اظهار کرد: این نیروی انسانی است که خلق ثروت می‌کند. این نکته را نیز باید بگویم  از شفافیت کامل برخوردار هستیم. تنها تشکیلاتی هستیم که با این طول و عرض دو بار در سال به فاصله زمانی شش ماه کل ستاد را حسابرسی می‌کنیم.

وی بااشاره به دیدار با مقام معظم رهبری و تاکید ایشان برای ساخت ۱۰۰۰ مدرسه و آبادانی ۱۰۰۰ نقطه در کشور توسط ستاد، گفت: امروز بیش از ۹۷۵ مدرسه ساخته شده یا در حال ساخت است و انشالله تا آخر امسال ۱۰۰۰ مدرسه را تحویل خواهیم داد. امروز ۴۰۰۰ روستا با ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد مشکلاتشان را حل کردیم و در حدود ۷۰۰، ۸۰۰ روستا هم هیچ کاری روی زمین نمانده. ما به ۱۰۰۰ نقطه که ۱۰۰ درصد همه مسائلشان را حل کنیم رسیده‌ایم. و انشالله تا پایان سال ۹۶ به ۴۰۰۰ نقطه که از ۳۰ تا ۷۰ درصد مسائلشان حل شده باشد خواهیم رسید. امروز ۲۰۰ مدرسه با ۱۳ هزار کلاس درس و ۱۲۶ میلیارد هدیه مقام معظم رهبری تقدیم به دانش آموزان محروم می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه ما هیچ کاری جز در مناطق محروم نمی‌کنیم. حتی یک مسجد هم در نقطه برخوردار نساختیم، تاکید کرد: تمام کارهای زیربنایی ما در مناطق محروم بوده است. ۷۰۰ مجموعه فرهنگی که ۴۸۶ واحد آن مسجد بوده است را ساخته‌ایم. ۱۷۵ میلیارد وام قرض الحسنه دادیم. ۷۶۳۰ واحد مسکونی برای محرومین ساختیم که ۲۵۳۲ عدد آن تحویل داده شده است. ۲۰۴ هزار بیمه نامه در بخش‌های مختلف صادر کردیم. ۲۰ هزار یتیم ماهانه ۱۰۰۰ دست جهیزیه بلاعوض دادیم.

وی بااشاره به خدمات ستاد در بخش درمان نیز گفت:  حدود ۱۳۰ مرکز بهداشت ساخته و ۹۵ مرکز در حال ساخت است. نسخه ۴۰ هزار مریض سرطانی تامین شده است.

مخبر بااشاره به اعطای کمک هزینه درمانی به زوج‌های نابارور ادامه داد: الحمدالله ۲۶۰۰ زوج شناسایی و ۱۱۰۰ زوج درمانشان شروع شده است و این خبر خوب را هم خدمتتان عرض کنم که درمان ۱۱۰ زوج موفق بوده و ۲۴ کودک به دنیا آمده است و ۹۴ کودک هم انشالله پا به عرصه حیات خواهند گذاشت. ۱۱ بیمارستان را با همکاری وزارت بهداشت در مناطق محروم تکمیل کردیم. بعضی از اینها بعد از ۲۴ سال نیمه تمام ماندن ظرف ۹ روز تکمیل شد. در مناطق محروم ۱۲ هزار ملک به ارزش ۳۶۴ میلیارد رایگان به افراد فقیر در مناطق محروم داده شده است.

مخبر با اشاره به فعالیت‌های محیط زیستی ستاد نیز گفت:  ۱۰۰۰ هکتار از زمین‌های اطراف تهران را به جنگل تبدیل کردیم به عنوان مثال در مسگرآباد زمین لم یزرع را تبدیل به جنگل کردیم. برنامه داریم ۱۰۰۰ هکتار دیگر در مناطقی که آلودگی هوا دارند جنگل کاری کنیم.

وی در خاتمه با بیان اینکه ما در بخش دارو نیز فعال هستیم، اضافه کرد:  ۹۵ درصد داروی کشور تولید داخل است و ۵ درصدش وارد می‌شود که ۴۵ درصد قیمت تمام شده دارویی کشور است. ما در دو مورد که داروهای ضد سرطان تولید کردیم ظرف یک ماه اخیر ۷۰ میلیارد تومان به بیماران کمک کردیم، یعنی دارویی که سه میلیون تومان خریداری می‌شد ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان خریداری شد. خدار را شکر می‌کنم و امیدوارم با توجه حضرت ولیعصر این کارها را وسیعتر انجام دهیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس