تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] با حضور قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل ، چهل و هفتمین کنفرانس ریاضی ایران دردانشگاه خوارزمی افتتاح شد. در مراسم افتتاحیه چهل و هفتمین کنفرانس ریاضی ایران حسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم درامور بین الملل از سبحان اللهی و دانشگاه خوارزمی جهت فعالیت های در خور توجه در عرصه بین […]

[ad_1]

خوارزمی

با حضور قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل ، چهل و هفتمین کنفرانس ریاضی ایران دردانشگاه خوارزمی افتتاح شد.

در مراسم افتتاحیه چهل و هفتمین کنفرانس ریاضی ایران حسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم درامور بین الملل از سبحان اللهی و دانشگاه خوارزمی جهت فعالیت های در خور توجه در عرصه بین المللی شدن دانشگاه تشکر کرد و این حضور روز افزون را تبریک گفت.
به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی وزارت علوم قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل گفت: ریاضی به عنوان یک علم مطرح است. نحوه ایجاد ارتباط منطقی حائز اهمیت است و علوم ریاضی این امکان را به ما می دهد که در حل مسائل و مشکلات از راه استدلال و در یک چهار چوب مسائل را پیش ببریم.
درادامه حجت الاسلام و المسلمین دکترابراهیم زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: زمانی که علم و عمل با هم در یک مسیر و آن هم رشد انسانیت به کار گرفته شوند، خدا نیز همراه ما خواهد بود و دیگران از نور وجود آن شخص بهره مند خواهند شد.
او گفت:همچنین علم ریاضی که توام با عقلانیت است امیدواریم که در کلاس های ما اخلاقیات در کنار این علم توام شود و بتوانیم ایرانی با رشد و تعالی داشته باشیم.
دکتر دهقان رئیس انجمن ریاضی ایران ضمن خیرمقدم به مهمانان این کنفرانس توضیحاتی در زمینه تاریخچه انجمن ریاضی ایران را که جزو قدیمی ترین نهاد غیردولتی کشوراست ، بیان کرد. انجمن ریاضی ایران رتبه ۴ را در جامعه ریاضی جهان دارد و جزو ۱۰ کشور برتر طبقه بندی شده است، از دیگر فعالیت های این انجمن برگزاری همایش ها و کنفرانس ها در علوم ریاضی بیان شد.

بابلیان دبیر کنفرانس گفت: دراین کنفرانس چند نوآوری صورت گرفته است.
او اشاره به استفاده از نرم افزار یکتاوب دراین کنفرانس داشت و تصریح کرد: چهل وهفتمین کنفرانس ریاضی ایران، دومین کنفرانسی است که از این نرم افزار استفاده شده است.
بابلیان در ادامه گفت: ۷۷۰ مقاله دراین کنفرانس دریافت و تعداد ۱۷۰ پوستر پذیرفته شد. از ۶۲ کمیته علمی درنظر گرفته شده، ۱۴ عنوان تحقیقات و مقالات انتخاب و برای هر کدام یک سر گروه مشخص شد. در نهایت داوران به جمع بندی رسیده اند و گزارش نهایی ارائه داده شده است.
گفتنی است درپایان مراسم جوایز و لوح تقدیر به همراه تندیس انجمن ریاضی ایران به منتخبان اهدا شد.

۲۰۱۰۴

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس