تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، جعفر احمدی یکشنبه شب در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در فرمانداری نکا با بزرگداشت نام و یاد شهیدان رجایی و باهنر از این دو شهید ارزنده و بزرگوار عرصه دولت بعنوان نمونه های بارز خادمین بین مردم و مسئولین وفادار به ملت و دولت نام برد که خالصانه با […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، جعفر احمدی یکشنبه شب در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در فرمانداری نکا با بزرگداشت نام و یاد شهیدان رجایی و باهنر از این دو شهید ارزنده و بزرگوار عرصه دولت بعنوان نمونه های بارز خادمین بین مردم و مسئولین وفادار به ملت و دولت نام برد که خالصانه با علم و آگاهی خود را وقف مردم کردند و سرانجام جان شیرین خود در هنگام خدمت به مردم عزیز تقدیم اهداف انقلاب و اسلام کردند.


وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری افزود: هفته دولت فرصت مغتنمی است تا مردم با نتایج تلاش های بخشی از مجموعه نظام اسلامی بیشتر آشنا شوند و دروغ بودن محور تبلیغات دشمنان اسلامی مبنی بر ناکارائی و ناتوانی نظام اسلامی آشکار گردد


نماینده عالی دولت در این شهرستان هفته دولت را بهانه خوبی برای اقدامات انجام شده دولت تدبیر و امید در طی سه سال دانست و یادآور شد: در هفته دولت ۳۲ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در حوزه های مختلف در شهرستان نکا به بهره برداری می رسد.


احمدی همچنین با اشاره به فعالیت های مختلف انجام شده در طول سه سال گذشته در نکا به موارد مختلفی در حوزه های مختلف اشاره کرد و بیان داشت: در حوزه راهسازی در طی سه سال برای ۵۱ پروژه به مبلغ ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بدون محاسبه اعتبار ملی در نظر گرفته شده است


وی گفت: در این حوزه مهمترین پروژه های در دست اجرا شامل پل رو گذر ورودی ، چهاربانده نمودن جاده نکا به نیروگاه ، روشنایی کمربندی ، آسفالت راه های روستایی بطول ۷۰ کیلومتر در قالب پکیچ (۱) و (۲) و پروژه مهم دارای اهمیت دیگر بنام بهسازی و آسفالت نکا به دامغان است.


او ادامه داد: به برکت و حول و قوه الهی در هیمن هفته تعداد ۶ پروژه با رقم اعتباری ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون است که مهمترین آنها قطعه دوم چهاربانده نمودن نکا به نیروگاه به مسافت ۵ کیلومتر قابل افتتاح است.


احمدی گفت: در حوزه تامین منابع آب کشاورزی مبلغ ۹۶۷ میلیون تومان برای اجرای ۱۰ پروژه فقط اعتباری استانی تعریف شده است مهمترین پروژه این بخش که در این دولت فعال شده و در حال اتمام است پروژه عظیم و معروف سد گلورد است اکنون این پروژه در دو فاز قابلیت اجرایی دارد. فاز اول احداث مخزن سد تا سال ۹۳ مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار شده و در سال ۹۴- ۲۱ میلیارد تومان اکنون ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد


فرماندار نکا بیان داشت: در فاز دوم عملیات اجرایی شبکه های آبیاری و زهکشی سد است تا سال ۹۳ – ۳۸ میلیون یورو و ۶۶ میلیارد تومان هزینه شده و در سال قبل مبلغ ۲ میلیون یورو و ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه گردید و پیشرفت فیزیکی این بخش اکنون ۸۰ درصد است چنانچه روند اجرایی سد همین گونه پیشرفت داشته باشد انشالله در نیمه دوم امسال سد آبگیری خواهد شد.


احمدی خاطر نشان کرد: در حوزه آبرسانی روستایی در طی عمبکرد سه ساله دولت مبلغ ۲ میلیارد و ۶۴۰ میلون تومان برای ۲۸ پروژه تعریف شده است مهمترین پروژه در دست اجرا این بخش ۶ مجتمع آبرسانی است که اگر به انجام برسد حداقل ۴۷ روستا از آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهد شد.و در هفته دولت فاز اول مجتمع آبرسانی پی رجه در روستای یعقوب محله افتتاح خواهد شد.


او گفت: در حوزه آبرسانی شهری دولت در همین ۳ سال جمعاً ۴۵۱ میلیون تومان برای ۶ پروژه تعریف نموده است ما قصد داریم یکی از پروژه های مهم با عنوان شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری را فعال نمائیم


وی افزود: در حوزه عمران شهری که باید از اعضای محترم شورای شهر و شهردار کوشا تلاش کرد هر چند جمعاً مبلغ ۳ میلیارد و ۸۱۳ میلیون تومان برای ۱۲ پروژه تعریف شده لیکن بخشی از منابع مالی متمرکز تامین شده وبخشی دیگر از محل درآمد اختصاصی شهرداری که با درایت و تلاش همکاران خوبمان در شهرداری که این روزها شما مشاهده می کنید پروژه احداث کانال آب جمع آوری آب های سطح الارضی در حال اجرا است


نماینده عالی دولت از مهمترین پروژه های این حوزه  را پل سی متری ، جاده کمربندی شرقی، مسکن مهر، احداث سد لاستیکی، دیوار سیل بند رودخانه داخل شهر دانست و یادآور شد: در این بخش پروژه آسفالت ورودی مسکن مهر بطول ۱۶۰۰ متر با رقم اعتباری ۳۰۰ میلیون تومان انجام شد که جز برنامه های هفته دولت می باشد و جاده مزار شهدای آبلو نیز در دست اجرا است.


وی گفت: در حوزه فرهنگی و اجتماعی که از طریق فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید، تبلیغات اسلامی ،بسیج سازندگی، اوقاف و کتابخانه عمومی انجام می شود مبلغ ۱ میلیارد تومان برای ۳۵ پروژه تعریف شده است مهمترین پروژه های این بخش برگزاری مراسم اعیاد مذهبی و ملی، احداث مساجد و تعمیر و مرمت تکایا و امامزادگان است و همچنین احیای سینما در دستور کار است.


احمدی ادامه داد: در حوزه گردشگری و صنایع دستی دولت ۶۳۷ میلیون تومان برای ۱۴ پروژه تعریف نموده است که مهمترین پروژه این بخش شامل طرح پارک جنگلی قرمرض، آزادسازی ساحل است برای طرح قرمرض تا کنون ۵۷۰ میلیون تومان تامین اعتبار شده است جهت تکمیل نیاز به ۵۰۰ میلیون تومان دیگر دارد.


وی با اشاره به فعالیتهای مختلف در حوزه آموزش که از طریق اداره آموزش و پرورش فنی و حرفه ای و کانون پرورش فکری انجام می شود گفت:  تا کنون مبلغ ۲ میلیارد و ۳۴۵ میلیون تومان برای ۶۰ پروژه تعریف شده است مشکلات این بخش بسیار زیاد است اکنون ۵۸ مدرسه به صورت چند پایه و همچنین ۳۸ مدرسه ابتدایی و ۱۹ مدرسه راهنمایی به دلیل فرسودگی نیاز به بازسازی مجدد دارد مهمترین پروژه های این بخش پروژه مدرسه ۱۲ کلاسه بهپاک و ۱۲ کلاسه مسکن مهر است که انشاالله در سالجاری اعتباری خوبی برای این دو پروژه در نظر گرفته خواهد شد.


فرماندار نکا گفت:‌ پروژه ۶ کلاسه تازه آبادبا هزینه ۵۰۰ میلیون تومان در هفته دولت افتتاح خواهد شد


احمدی با اشاره به حوزه کشاورزی و منابع طبیعی بیان داشت:‌ مبلغ ۳ میلیارد و ۱۰۳ میلیون تومان برای ۱۱۹ پروژه کوچک و بزرگ تعریف شده هزینه شد که مهمترین پروژه های این بخش، توسعه باغ در اراضی شیب دار است که دولت در دو سال اخیر مبلغ ۲ میلیارد تومان بلاعوض در سطح ۲۰۰ هکتار برای این امر تامین داده است که با مشارکت کشاورزان عزیز در دست اجرا است.


وی ادامه داد: توسعه کشت گیاهان داروئی و فرآوری آن در این خصوص ۶ هکتار عرصه تهیه شده و بعنوان سایت الگوئی و اسکان صنایع منابع فرآوری تهیه شده است.


او گفت: در این بخش ما پروژه عمرانی شن ریزی جاده بین مزارع ، آبیاری تحت فشار، کانال آبیاری و … با رقم ۷۲۷ میلیون تومان و یک پروژه اقتصادی مرغ گوشتی با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان در هفته دولت افتتاح می شود.


وی افزود: در حوزه عمران روستایی که بیشتر از طریق بنیاد مسکن انجام می شود دولت در طی ۳ سال مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۴ میلیون تومان برای ۴۸ پروژه تعریف نموده است در این بخش ما اجرای طرح های هادی بافت سنتی در روستاهای زروم و فریمک با اعبتار ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در هفته دولت افتتاح خواهیم کرد.


فرماتندار نکا اظهار کرد: در حوزه انرژی هم در طی ۳ سال ۱۵ پروژه با رقم اعتباری ۴۸۵ میلیون تومان تعریف شده است در هفته دولت ۷ پروژه با اعتبار ۸۷۹ میلیون تومان جهت نصب ترانس اصلاح شبکه افتتاح خواهیم کرد.


احمدی گفت: علاوه بر پروژه های عمرانی یاد شده توانستیم ۴۰ روستا را در طرح مصوب هادی قرار دهیم و مجوز تاسیس ۱۷ دهیاری از استانداری اخذ نماییم.


وی پروژه مهم خط تغذیه فاز ۲ که از بزرگترین پروژه های گازرسانی است را از جمله پروژه های مهم دانست که به برکت این طرح ۱۵۲ روستاهای بخش هزارجریب نکا و بهشهر و گلوگاه از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.


فرماندار نکا گفت: در حوزه بهداشت و درمان ۹ خانه بهداشت به بهره برداری رسید و ۲ مرکز بهداشت و درمانی در چلمردی وکمیشان در دست اتمام است . تلاش می شود در سال جاری به بهره برداری برسد.


وی ادامه داد: در حوزه ورز ش و جوانان مبلغ ۶۹۷ میلیون تومان برای ۱۵ پروژه تعریف شده است رختکن زمین ورزشی شهر با اعبتار ۱۰۰ میلیون تومان افتتاح شد و زمین ورزشی سه کیله به بهره برداری رسید.


احمدی در پایان با اشاره به برگزاری مطلوب دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در سال قبل گفت: در این راستا تمهیدات خوبی تهیه و تدارک دیده شده بود که انتخابات مناسب و پرشور در شهرستان برگزار  و همچنین با برنامه هایی فراگیر تلاش شد یک نوع وفاق ملی در بین گروههای سیاسی قومی بوجود آید.


 


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس