تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کمیته امداد استان تهران از افتتاح دومین شعبه صندوق قرض الحسنه «امداد ولایت» در روز عید سعید غدیرخم در شهر تهران خبر داد. به گزارش ایسنا، محسن ولیئی در نشست خبری ویژه برنامه «جعبه کفش» که امروز در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد، ضمن بیان آنکه همواره در محل کار […]

[ad_1]

رئیس کمیته امداد استان تهران از افتتاح دومین شعبه صندوق قرض الحسنه «امداد ولایت» در روز عید سعید غدیرخم در شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن ولیئی در نشست خبری ویژه برنامه «جعبه کفش» که امروز در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد، ضمن بیان آنکه همواره در محل کار و زندگی خود دارای اقلام بدون استفاده‌ای هستیم که برخی دیگر به آنها نیاز فوری دارند گفت: انتظار داریم با اجرای طرح‌هایی چون جعبه کفش بیش از پیش تهرانی‌ها از نیازمندان این استان دستگیری کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: در استان تهران حدود ۴۰۰ هزار نفر از خدمات کمیته امداد بهره مند می‌شوند که از این تعداد ۱۳۰ هزار نفر مددجوی دائم و ۲۶۵ هزار نفر نیز از مددجویان موردی هستند.

رئیس کمیته امداد استان تهران در ادامه ضمن تاکید بر آنکه مهمترین جهت گیری کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است گفت: یکی از فعالیت‌های اصلی کمیته امداد پیگیری وضعیت مددجویان به لحاظ اقتصادی بوده تا این افراد بتوانند از لحاظ اقتصادی به خودکفایی برسند. این مسئله مهمترین دستور کار کمیته امداد خصوصا در دو سال گذشته بوده است و به همین منظور در تلاش هستیم تا با استفاده از استعدادهای درونی خانواده آنان را توانمند کنیم.

ولیئی ادامه داد: به همین منظور تمامی آموزش‌های مهارتی و حرفه‌ای به طور کاملا رایگان توسط کمیته امداد به مددجویان ارائه می‌شود. همچنین آنکه پرداخت وام‌های قرض الحسنه نیز به صورت بلند مدت تا سقف ۳۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۸ ساله نیز در کمیته امداد به مددجویان و نیازمندان ارائه می‌شود.

وی در ادامه ضمن اشاره به افتتاح دومین شعبه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در روز عید سعید غدیر خم اظهار کرد: این صندوق وام‌های قرض الحسنه را از یک میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان به صورت بلند مدت به نیازمندان و مددجویان پرداخت خواهد کرد و به این ترتیب امکانی را نیز برای سپرده گذاری نیکوکاران فراهم کرده است.

رئیس کمیته امداد استان تهران تاکید کرد: فرایند کار در این صندوق کاملا قرض‌الحسنه بوده و به سپرده‌ها درصدی سود تعلق نمی‌گیرد و در حال حاضر نیز برخی خیرین اعلام آمادگی کردند که وجوهاتی را در این صندوق سپرده گذاری خواهند کرد.

ولیئی ادامه داد: نیکوکاران همچنین می‌توانند در صورت تمایل به صندوق اعلام کنند که وجوه سپرده گذاری شده آنها به فرد نیازمند مورد نظرشان پرداخت شود.

وی همچنین به فعالیت مراکز کاریابی در سطح استان تهران توسط کمیته امداد اشاره کرد و گفت: چنانچه کارفرمایانی در تهران باشند که تمایل به استفاده از نیروی کار کمیته امداد داشته باشند، علاوه بر آنکه نیروی کار کاملا آموزش دیده و ماهر را به آنها تحویل خواهیم داد ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما را در سال اول و ۵۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما را در سال دوم نیز خودمان پرداخت خواهیم کرد.

رئیس کمیته امداد استان تهران همچنین اظهار کرد: در حال حاضر ۳۷۰۰ نفر دانشجو از مقطع کاردانی تا دکتری شامل ۲۷ نفر دانشجوی پزشکی و ۷۷۰ نفر دانشجوی مهندسی و … تحت پوشش کمیته امداد استان تهران است.

ولیئی ادامه داد: در حال حاضر ۹۳ هزار و ۵۰۰ نفر در تهران از بیمه خاص کمیته امداد برخوردار هستند که بر اساس آن تا ۹۵ درصد هزینه‌های درمانی این افراد در بخش‌های بستری، سرپایی، فرانشیز و … توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: ۹۵۰۰ نفر زن سرپرست خانوار نیز در استان تهران توسط کمیته امداد بیمه تامین اجتماعی شده و حق بیمه آنها هر سه ماه یکبار توسط کمیته امداد به سازمان تامین اجتماعی واریز می‌شود.

رئیس کمیته امداد استان تهران در ادامه به ارائه جهیزیه توسط کمیته امداد به نوعروسان اشاره کرد و گفت: کمیته امداد تا سقف چهار میلیون تومان به صورت بلاعوض و پنج میلیون تومان به صورت وام قرض الحسنه جهت تهیه جهیزیه به نوعروسان پرداخت می‌کند.

ولیئی همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته درصد طلاق در میان مددجویان کمیته امداد و کسانی که کمیته امداد ازدواج آنها را محیا می‌کند کمتر از یک درصد است که علت آن را ارائه آموزش به نوعروسان و دخالت این نهاد در ازدواج آنان می‌دانیم که باعث پایداری و ثبات نهاد خانواده در کشور می‌شود.

وی در خصوص طرح «جعبه کفش» اظهار کرد: همزمانی برگزاری طرح جعبه کفش و جشن عاطفه‌ها موجب آن شده است که امیدوار باشیم تا در سال جاری بیش از سال‌های گذشته کمک‌های مردمی را جمع آوری کنیم.

رئیس کمیته امداد استان تهران ادامه داد: سال گذشته یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان در جریان جشن عاطفه‌ها در استان تهران جمع آوری شد که امیدواریم با طرح ابتکاری جعبه کفش بتوانیم اقلام بیشتری را برای دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش فراهم کنیم.

ولیئی در ادامه ضمن بیان آنکه جشنواره عاطفه‌ها در سال جاری طی دو مرحله برگزار خواهد شد گفت: مرحله اول جشن عاطفه‌ها در ۲۵ شهریورماه و مرحله دوم آن در دهم مهرماه برگزار خواهد شد که به منظور شناسایی هر چه بهتر دانش آموزان نیازمند با مدیران آموزش و پرورش نیز جلساتی را داشته ایم.

وی در خصوص پایگاه‌های مرحله اول جشنواره عاطفه‌ها در ۲۵ شهریورماه اظهار کرد: فرهنگسرای رسانه در خیابان پاسداران ـ گل نبی، فرهنگسرای اشراق در خیابان تهرانپارس ـ جشنواره، فرهنگسرای رازی در خیابان قزوین ـ میدان قزوین و فرهنگسرای فردوسی واقع در بلوار فردوس، خیابان آیت الله کاشانی پایگاه‌های مرحله اول جشنواره عاطفه‌ها در ۲۵ شهریورماه خواهند بود.

رئیس کمیته امداد استان تهران ادامه داد: نیکوکاران می‌توانند از طریق شماره حساب ۷۳۵۵ بانک ملت و سامانه تلفنی ۷۳۵۵ و یا سامانه تلفنی همراه با کد #۵*۰۲۱*۸۸۷۷* نسبت به پرداخت مشارکت‌های مردمی اقدام کنیم.

ولیئی در پایان گفت: طرح جعبه کفش از ۲۵ شهریور تا ۲ مهرماه در سطح شهر تهران اجرا و پس از آن مرحله دوم جشنواره عاطفه‌ها در دهم مهرماه برگزار خواهد شد که مطمئنیم این طرح بسیار ارزنده می‌تواند در جهت پیشگیری از ترک تحصیل برخی از دانش آموزان نیازمند موثر عمل کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس