تاریخ انتشار: ۲۹ ارد ۱۳۹۵

– رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قم، محدودیت های ترافیکی تعطیلات نیمه شعبان در این استان را اعلام کرد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ اردشیر جمشیدی راد در گفت و گویی با اشاره به افزایش سفرهای بین شهری و تراکم ترافیک در ایام نیمه شعبان در محورهای مواصلاتی استان قم، اظهارداشت: به منظور افزایش ایمنی و تسهیل در عبور و مرور در روزهای شنبه و یکشنبه اول و دوم خرداد ماه محدودیت و ممنوعیت تردد در محورهای استان به مرحله اجرا گذاشته می شود.
وی گفت: بر همین اساس تردد کلیه وسایل نقلیه سنگین باربری (تریلی ، کامیون و کامیونت ) از ساعت ۱۰ صبح روز یکم خردادماه تا ساعت ۱۴ روز دوم خردادماه از میدان ۷۲ تن به سمت جمکران ممنوع است و اینگونه وسایل نقلیه می توانند از روی پل غیر همسطح ۷۲ تن به سمت آزادراه قم – کاشان تردد کنند.
جمشیدی راد افزود: همچنین تردد خودروهای سنگین از عوارضی آزادراه قم – کاشان به سمت تقاطع ۷۲ تن ممنوع است و اینگونه وسایل نقلیه می توانند بعد از عوارضی آزادراه قم – کاشان به سمت مسیر رودخانه و بلوار زائر تغییر مسیر داده و در ادامه از کنار گذر منتهی به خیابان شهید بادیان وارد کمربندی امام علی (ع) و و در ادامه به سمت جاده قدیم قم – تهران و سلفچگان ادامه مسیر دهند.
به گفته وی، تردد خودروهای سنگین از جاده قدیم کاشان به قم نرسیده به پل امیر کبیر به سمت مسجد مقدس جمکران ممنوع خواهد بود و اینگونه وسایل نقلیه باید از کنار گذر پل امیر کبیر و ارد آزادراه کاشان – قم شده و ادامه مسیر نمایند.

** اعلام محدودیت های ترافیکی درون شهری قم در تعطیلات نیمه شعبان
سرپرست پلیس راهور قم محدودیت های ترافیکی درون شهری قم در تعطیلات نیمه شعبان را اعلام کرد.
سرهنگ احمد پوربافرانی گفت: تمامی شرکت کنندگان در جشن نیمه شعبان که با انواع وسیله نقلیه اعم از سبک و سنگین از جاده های مواصلاتی استان قم ( جاده اراک، قدیم اصفهان، آزاد راه کاشان، آزاد راه تهران – قم، جاده قدیم کاشان و جاده جعفریه ) به شهر قم عزیمت می نمایند به واسطه پیش بینی پارک سوار و پارکینگ در سطح شهر و اطراف مسجد مقدس جمکران، هدایت ناوگان اتوبوس های بیابانی، سواری شخصی، اتوبوس و تاکسی های شهری تمهیداتی اندیشیده شده است.
وی ادامه داد: با توجه به ممنوعیت تردد اتوبوس های برون شهری در سطح معابر شهری و مخیر بودن کاروان ها به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) در ابتدا و سپس شرکت در مراسم و یا بالعکس، کلیه اتوبوس های بیرون شهری که از آزادراه های کاشان و تهران به قم وارد می شوند بدون حضور در تقاطع ۷۲ تن از راه فرعی جنب عوارضی آزاد راه امیرکبیر به پارک سوار شمالی هدایت می شوند، آن دسته از کاروان هایی که ابتدا قصد زیارت حرم مطهر و اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر را داشته باشند، در پارک سوار شمالی متوقف و زائران توسط اتوبوس های شرکت واحد به پایانه جنب حرم در رودخانه منتقل و پس از خاتمه مجددا به پارک سوار باز می گردند و سپس از کمربندی امام علی (ع) به مسجد جمکران و پارک سوار یاوران مهدی ادامه مسیر خواهند داد.
وی گفت: آن دسته که ابتدا قصد عزیمت به مسجد جمکران را داشته باشند از زیر پل کمربندی امام علی در پارک سوار شمالی و عبور از لاین سمت چپ در رودخانه به طرف بلوار امام علی هدایت و از این مسیر به میدان ولی عصر(عج) و بلوار خلیج فارس به پارکینگ یاوران مهدی هدایت خواهند شد.
پوربافرانی گفت: اتوبوس های مستقر در پارکینگ یاوران مهدی پس از خاتمه مراسم مسجد مقدس جمکران از جاده کاشان، دوربرگردان به طرف بلوار خلیج فارس به کمربندی امام علی برای زیارت حرم مطهر و یا خروج از شهر هدایت می شوند.
وی افزود: کاروان هایی که از جاده اراک به شهر قم وارد می شوند نیز می توانند دومرحله فوق را در پارک سوار جنوبی همانند پارک سوار شمالی عمل نمایند، آن هایی که ابتدا قصد زیارت حرم مطهر را داشته باشند از سه راهی خرمشهر، کمربندی امام علی(ع) به پارک سوار شمالی هدایت و از آنجا با اتوبوس شرکت واحد به پایانه داخل رودخانه جنب حرم منتقل شده و بازگشت خواهند شد و پس از کمربندی امام علی به سمت میدان ولی عصر و پارکینگ یاوران مهدی هدایت می شوند.
وی گفت: آن دسته که ابتدا قصد حضور در مسجد جمکران داشته باشند از مسیر سه راهی خرمشهر، بلوار دانش، پل انقلاب، میدان ارتش، بلوار غدیر، صفاشهر،(شهرک قدس) بلوار کریمی در مسیر به طرف کوه خضر و جاده کوه خضر به پارکینگ ناظم زاده هدایت می شوند. مسیر بازگشت اتوبوس ها از پارکینگ ناظم زاده از همان راه ورود، پیش بینی شده و پس از رسیدن به میدان ارتش به پارک سوار شمالی هدایت خواهند شد.
پوربافرانی اظهار داشت: اتوبوس هایی که از جاده قدیم اصفهان به قم عزیمت می نمایند نیز از بلوار غدیر، شهرک قدس به سمت پارکینک ناظم زاده هدایت خواهند شد. با توجه به افزایش ظرفیت پارک سوار ناظم زاده توسط شهرداری محل استقرار اتوبوس ها با سواری های شخصی منفک شده که توسط عوامل راهور هدایت لازم به عمل خواهد آمد.
وی اضافه کرد: آن دسته از اتوبوس های این مسیر که ابتدا قصد حضور در حرم مطهر داشته باشند از بلوار غدیر، میدان ارتش، پل انقلاب، به سمت کمربندی امام علی، قبل از عوارضی کاشان داخل پارک سوار شمالی هدایت خواهند شد.
وی در ادامه گفت: شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری قم با استفاده از حداکثر توان ناوگان خود و اتوبوس های کمکی از مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص)، شهروندان قمی و زائران را به طرف پارکینگ انسجام به سمت پارکینگ های اطراف مسجدمقدس جمکران و بلوار پیامبر اعظم منتقل و پس ازخاتمه مراسم درمسجد، به سطح شهر باز می گردانند و با توجه به توافق صورت گرفته در صورتی که خودروهای عمومی از سایر مسیرها به سمت مسجد جمکران حرکت نمایند برابر ترافیک عادی تردد خواهند نمود و اجازه حرکت به سمت درب ۲ و بلوار پیامبر اعظم داده نخواهد شد.
پوربافرانی گفت: خوردوهای سبک حامل زائران و شرکت کنندگان در مراسم های فوق پس از ورود به تقاطع ۷۲ تن، کمربندی امام علی (ع) و میدان ولیعصر(عج) به پارکینگ های ۱و۲و۳و۴ و همچنین ورودی های پارکینگ های یاوران مهدی از روی پل بقیع هدایت و جهت خروج نیز به مسیرهای خروجی واقع در خیابان امام حسن عسکری (ع) و یا خروجی هایی که در بلوار انتظار در نظر گرفته شده است هدایت خواهند شد.
وی گفت: با عنایت به وضعیت مرکز شهر و خیابان های اطراف حرم مطهر از ساعت ۱۴۰۰ روز یکم خردادماه ، محدودیت تردد سواری های شخصی و موتورسیکلت سواران، از سه راه بازار به طرف خیابان ارم، از سه راه ارم به سمت گلزار شهدا و بالعکس ( خیابان انقلاب ) و از سه راه سجادیه به سمت خیابان انقلاب اعمال می شود همچنین تردد وسایل نقلیه عمومی از انتهای بلوار بهار ( خیابان شبستان ) به ارم نیز ممنوع است.
دوم خردادماه سال جاری مصادف با نیمه شعبان سالروز ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) است.
۱۱۷۵ /

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس