تاریخ انتشار: ۱۰ آبا ۱۳۹۴

رئیس ستاد انتخابات کشور زمان ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را به ترتیب ۲۶ و ۲۸ آذر اعلام کرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور زمان ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را به ترتیب ۲۶ و ۲۸ آذر اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدحسین مقیمی در نشست خبری پیش بینی کرد ۴۸۰۰ تا ۵ هزار نفر برای انتخابات مجلس نام نویسی کنند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری هفتم اسفند برگزار می شود.
وی با بیان اینکه از ۲۵ مرحله انتخابات ۲۳ مرحله به صورت ماشینی برگزار می شود و فقط رای گیری و شمارش آرا به صورت دستی است، گفت: انتخابات مجلس گذشته در ۱۴ حوزه و هزار و ۴۰۰ شعبه با ۲ هزار و ۵۰۰ ماشین الکترونیکی برگزار شد.
مقیمی افزود: امسال تا یک سوم رای گیری ها به صورت الکترونیکی انجام می شود و سخت افزار این روند تهیه و به تایید کارشناسان وزارت کشور و شورای نگهبان رسیده است و باید نرم افزار آن را نیز طبق برنامه زمان بندی شده تهیه کنیم.
وی گفت: بر اساس نظر رئیس جمهور صندوق های شفافی نیز برای اخذ رای از مردم درنظر گرفته شده که قابلیت شفافیت و  مخفی بودن رای را نیز دارد و اکنون درحال ساخت است.
رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: نرم افزار رای گیری به صورت الکترونیکی از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان داخلی تهیه شده است و از نظر علمی در این زمینه کمبودی نداریم.
مقیمی گفت: ۹۶۰ هزار نفر برای برگزاری انتخابات در هیات های اجرایی فعالیت می کنند.
وی افزود: دولت نیز اعتبار لازم را برای برگزاری انتخابات تا یک سوم رای گیری به صورت ماشینی و الکترونیکی درنظر گرفته است که این مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان است.
مقیمی آموزش مسئولان برگزاری انتخابات، فرمانداران و دیگر عوامل را اصلی ترین برنامه این ستاد اعلام کرد و گفت: حتی برای فرمانداران نیز آزمونی با صد سوال درباره قانون انتخابات برگزار شده است و ۲۷۰ مربی نیز درحال تربیت و آموزش کادرهای آموزشی انتخابات هستند.
وی افزود: اکنون کشور به ۱۱ منطقه تقسیم شده  و همایش های توجیهی برای استانهای مختلف درحال برگزاری است و از ۱۱ همایش پیش بینی شده تاکنون ۵ همایش برگزار شده است.
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: با افرادی که تبلیغات زودهنگام کنند نیز چه در فضای مجازی و چه در فضاهای دیگر طبق قانون برخورد می کنیم و قوه قضاییه و پلیس فتا درحال رصد این تبلیغات هستند.
مقیمی افزود: ستاد انتخابات از دوم اردیبهشت فعالیت خود را با ۹ عضو و ۶ کمیته مالی، امنیت، حقوقی، حراست و استعلامات، فناوری و اطلاع رسانی آغاز کرده و تاکنون ۱۲ جلسه آن برگزار شده است.
وی همسان سازی قانون انتخابات مجلس و خبرگان برای اینکه یک هیات اجرایی بتواند هر دوی آنها را برگزار کند، تهیه و تنظیم لایحه قانون جامع انتخابات و تقدیم آن به دولت، تهیه اصلاحیه قانون انتخابات خبرگان و اصلاح قوانین انتخابات برای برگزاری انتخابات الکترونیکی را از جمله اقدامات لازم درباره انتخابات ۷ اسفند امسال برشمرد و گفت: برخورد ستاد انتخابات کشور براساس قانون خواهد بود و سعی می کنیم مردم اجرای قانون و بی طرفی هیات های اجرایی را لمس کنند.
مقیمی افزود: انتخابات در حوزه هایی که به صورت الکترونیکی برگزار می شود با ارائه شناسنامه و اصل کارت ملی امکان پذیر است و سازمان ثبت احوال کشور آمادگی صدور کارت ملی برای افراد متقاضی را پیش از انتخابات و در کوتاه ترین زمان ممکن دارد.
وی از نخبگان و افراد با صلاحیت برای نام نویسی در انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دعوت کرد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس