تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] بانک مرکزی با اعلام حجم سپرده بانک‌ها و موسسات اعتباری در تیرماه سال ۱۳۹۵ از افزایش ۲۴٫۸درصدی آن نسبت به تیرماه سال گذشته خبر داد. به گزارش گذارنیوز، بانک مرکزی در گزارشی حجم سپرده‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری در تیرماه سال ۱۳۹۵ را اعلام کرد. حجم سپرده‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری در تیرماه […]

[ad_1]


بانک مرکزی با اعلام حجم سپرده بانک‌ها و موسسات اعتباری در تیرماه سال ۱۳۹۵ از افزایش ۲۴٫۸درصدی آن نسبت به تیرماه سال گذشته خبر داد.

به گزارش گذارنیوز، بانک مرکزی در گزارشی حجم سپرده‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری در تیرماه سال ۱۳۹۵ را اعلام کرد. حجم سپرده‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری در تیرماه سال ۱۳۹۵ به رقم ۱۱۶۵٫۳ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به سال قبل از آن (تیرماه ۱۳۹۴) ۲۴٫۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

با وجود آنکه در یک سال اخیر شاهد کاهش نرخ سود سپرده بانک‌ها بوده‌ایم، اما با این حال این موضوع تاثیری در روند رو به رشد سپرده‌گذاری‌های بانکی ایجاد نکرده است، البته نسبت به دوره یک ساله گذشته به میزان بسیار اندکی شاهد کاهش سپرده‌گذاری‌ها بوده‌ایم، چرا که در گذشته(از تیرماه ۱۳۹۳ تا تیرماه ۱۳۹۴) شاهد رشد ۲۵٫۸درصدی میزان سپرده‌گذاری‌ها بوده‌ایم و این رشد، با یک درصد کاهش در یک سال اخیر به ۲۴٫۸ درصد رسیده است.

همچنین این حجم سپرده بانک‌ها و موسسات اعتباری در مقایسه با اسفندماه ۱۳۹۴ رشد ۸٫۲درصدی دارد.

حجم سپرده‌های قانونی در این مدت ۱۱۱۴هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به تیرماه سال گذشته برابر ۲۳٫۳ درصد رشد را تجربه کرده است، ضمن اینکه میزان سپرده‌های دیداری نیز در این مدت ۵۱٫۳ هزار میلیارد ریال بوده که رشد ۶۸٫۸‌درصدی نسبت به تیرماه سال گذشته داشته است.

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس