تاریخ انتشار: ۳۰ آبا ۱۳۹۴

اعضای دموکرات وجمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس‌جمهور این کشور خواستند تا به جای مبارزه با دولت بشار اسد به فکر مبارزه با گروه تروریستی داعش باشد.

به گزارش “گذارخبر”  به نقل از اسپوتنیک، تولسی گابارد، نماینده دموکرات و آستین اسکات، نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه طرحی را ارائه کردند که به موجب آن جنگ غیرقانونی علیه دولت بشار اسد پایان یابد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از آستین اعلام کرد: تلاش برای خارج کردن اسد از قدرت در این مرحله برای ماموریت اصلی ما غیر موثر به شمار می‌رود.

گابارد نیز دراین باره گفت: آمریکا درحال جنگ در سوریه است. اولین موضوع مبارزه با داعش و دیگر گروه‌های افراط‌گرا است که کنگره پس از حملات ۱۱ سپتامبر مجوز آن را صادر کرده است.

گابارد در ادامه تاکید کرد که تلاش برای سرنگونی اسد غیرسازنده است زیرا به پیشروی داعش کمک می‌کند. به اعتقاد وی درصورت دسترسی داعش به تسلیحات و زیرساختهای ارتش سوریه این گروه تروریستی به مراتب خطرناکتر از قبل خواهد شد.

وی به سی‌ان‌ان گفت: به نظرم اسد نباید از قدرت کنار گذاشته شود. درصورت کنار گذاشتن اسد و سرنگونی وی داعش، القاعده، جبهه النصره کنترل تمام سوریه را در دست خواهند گرفت… آنها حتی قویتر خواهند شد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس