تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش از اعزام ۸۰۰۰ دانش‌آموز به عتبات عالیات در ۳ سال گذشته خبر داد. به گزارش ایسنا، حمیدرضا کفاش در اختتامیه نخستین اردوی مربیان و ششمین دوره اردوی ملی اعضای پیشتازان سازمان دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، درگزارش عملکرد معاونت پرورشی و فرهنگی در دولت […]

[ad_1]

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش از اعزام ۸۰۰۰ دانش‌آموز به عتبات عالیات در ۳ سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا کفاش در اختتامیه نخستین اردوی مربیان و ششمین دوره اردوی ملی اعضای پیشتازان سازمان دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، درگزارش عملکرد معاونت پرورشی و فرهنگی در دولت یازدهم، اظهارکرد: در سال‌های ۹۱ و ۹۲ اردوی مربیان و دانش‌آموزان متوقف شده بود و در ۳ سال گذشته اردوهای سازنده با ظرفیت ۵ هزار نفری که مهارت‌آموزی را می‌آموزاند برگزار شده است.

وی افزود: امسال اردوی مشترک دانش‌آموزان و مربیان پیشتاز همزمان برگزار شد تا نوجوانان از تجارب مربیان استفاده کرده و در این اردو مهارت اجتماعی، تشکیلاتی، فضای مجازی، کوهنوردی، آداب زندگی، کرسی‌های آزاداندیشی، مسابقات ورزشی، فرهنگی و نیز تربیتی را تجربه کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از اعزام ۸ هزار دانش‌آموز به زیارت عتبات عالیات خبر داد و گفت:‌ ۲ هزار دانش‌آموز دختر زیارت اولی به مشهد مقدس اعزام شده است و این موضوع ادامه خواهد یافت.

کفاش با بیان اینکه برخی تصور می‌کردند در دولت تدبیر و امید اهمیت به مسائل فرهنگی و دفاع مقدس قائل نخواهد شد، تصریح کرد: در این دولت ۶۵۰ هزار دانش‌آموز به راهیان نور اعزام شده‌اند و به گفته سردار فضلی در طول دوران پس از دفاع مقدس این دولت بالاترین مشارکت آموزش و پرورش در راهیان نور را داشته است.

وی از دایر شدن ۶۵۰ دارالقرآن خبر داد و افزود: این دارالقرآن‌ها در گذشته تعطیل شده بودند و ما توانستیم مرکزی برای اقتصاد قرآن دانش‌آموزان و نیز فرهنگیان دایر کنیم که همچنین ۵۰۰ فرهنگی در اولین دوره مسابقات قرآنی فرهنگیان شرکت خواهند کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، شورای دانش‌آموزی را امری به منظور تربیت سیاسی دانش‌آموزان برشمرد و اظهار کرد: ۱۵۰ نماینده دانش‌آموزی که با رأی مستقیم دانش‌آموزان انتخاب شده‌اند تا چند هفته دیگر مجلس هشتم دانش‌آموزی را شکل خواهند داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، کفاش ادامه داد: ۵۰ هزار مدرسه با حضور ۲۰ هزار ائمه جماعات نماز جماعت را در مدارس برگزار می‌کنند و این مسائل گوشه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی در این دولت است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس