تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا، حمیدرضا کفاش در جلسه ستاد راهیان نور کشور که عصر امروز در استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه نگاه وزارت به اعزام دانش آموزان به عنوان برنامه‌ای اعتقادی است، بیان کرد: ارتقای کیفیت برگزاری اردهای راهیان نور در دستور کار قرار دارد. وی با بیان اینکه باید برنامه های […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا، حمیدرضا کفاش در جلسه ستاد راهیان نور کشور که عصر امروز در استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه نگاه وزارت به اعزام دانش آموزان به عنوان برنامه‌ای اعتقادی است، بیان کرد: ارتقای کیفیت برگزاری اردهای راهیان نور در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه باید برنامه های راهیان نور به لحاظ فرهنگی پر بار گردد و اشتیاق خانواده ها نیز در حضور موثر در اجرای اردوها افزایش یابد، خاطرنشان کرد: همچنین افزایش امنیت اردوها چه به صورت ریلی و یا جاده ای خود اثری مهم در جذب خانواده ها به راهیان نور دارد که در این زمینه تدابیری اندیشیده شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: به منظور انجام اعزام‌های دانش آموزی، قرارگاه امام حسن عسگری(ع) به فرماندهی سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین تشکیل شد که با برگزاری جلسات هفتگی گام های بلندی در جهت برگزاری هر چه بهتر اعزام ها برداشته شده است.

وی گفت:یکی از راهبردهای مهم در برگزاری اردوها تعامل میان بسیج و سپاه و آموزش و پرورش می باشد که در این راستا بیش از ۷۰۰ هزار نفر از دانش آموزان در سال قبل به اردوهای راهیان نور حضور یافتند که یک رکود ویژه در اعزام به شمار می رود.

کفاش اظهار داشت: اعزام دانش آموزان با مشکلات زیادی از نظر مالی مواجه است و با آنکه از راهیان نور سال قبل بدهکار هستیم، اما با این حال برای امسال نیز برنامه هایی داریم.

وی خاطرنشان کرد:در حال حاضر ۱۳ میلیون نفر جامعه دانش آموزی داریم که نشان از ظرفیت مهم در جهت اعزام و ارتقای فرهنگ دفاع مقدس می باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: همچنین اعزام دانش آموزان به عتبات عالیات و زیارت اولی ها ویژه دانش آموزان برای سفر به قم و مشهد و شیراز  از دیگر برنامه هاست.

وی گفت: آموزش و پرورش در جهت اوقات فراغت دانش آموزان نیز برنامه های مهمی را در نظر گرفته است که از دستاوردهای مهم تربیتی به شمار می رود.

کفاش عنوان کرد:یکی از برنامه های فرهنگی برپایی نماز جماعت در  بیش از ۵۵ هزار مدرسه در سطح کشور می باشد که در این راستا از حضور ۲۰ هزار روحانی نیز بهره برده ایم و در جهت توسعه نماز خانه ها اقداماتی را به ثمر نشانده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری دوره مسابقات قرآنی بین‌المللی برگزار می شود که در آن قاریان نوجوان ۷۰ کشور حضور پیدا می کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد:دفاع مقدس هویت دینی و ملی ما می باشد و نباید این هویت به فراموشی سپرده شود بلکه لازم است با شیوه هایی خلاقانه و هنرمندانه در میان نسل جوان به خوبی معرفی گردد.انتهای پیام

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس