تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] ‌مشاور قرآنی وزیر آموزش‌وپرورش گفت: طبق سند تحول بنیادین، باید تربیت و پرورش در بین دانش آموزان در اولویت قرار گیرد چراکه تا پرورش به‌درستی صورت نگیرد آموزش تأثیری بسیار کمی خواهد داشت. ‌حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد بهشتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش پرورش شش ساحت را برای تربیت تعریف […]

[ad_1]

‌مشاور قرآنی وزیر آموزش‌وپرورش گفت: طبق سند تحول بنیادین، باید تربیت و پرورش در بین دانش آموزان در اولویت قرار گیرد چراکه تا پرورش به‌درستی صورت نگیرد آموزش تأثیری بسیار کمی خواهد داشت.

‌حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد بهشتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش پرورش شش ساحت را برای تربیت تعریف و در این راستا فعالیت می‌کند که زیربنای همه‌ آنها، زیربنای دینی است و در این راستا تربیت اعتقادی عبادی اخلاقی نسبت به بقیه اولویت دارد.

وی ادامه داد: دانش آموزان در مقطع ابتدایی تربیت‌پذیرتر هستند و بنابراین می‌توان از همان دوران در خصوص نماز و تربیت دینی با آن‌ها صحبت کرد، مبلغان دینی و ائمه جماعت مدارس با شمارش و نمایش نعمت‌های خداوند می‌توانند در راستای تحت تأثیر قرار گرفتن دانش آموزان در حوزه‌ مسائل دینی گام‌های مؤثری را بردارند.

بهشتی اعلام کرد: در چند سال گذشته اعزام ائمه‌ جماعت در مدارس بین ۱۷ هزار تا ۲۰ هزار نوسان دارد و به‌جز این ائمه ۴۰ هزار فرهنگی نیز اقامه‌ نماز جماعت در مدارس می‌کنند.

مشاور قرآنی وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: برگزاری نماز جماعت در مدارس تأثیر خوبی در سلامت دانش‌آموزان دارد.

وی با اشاره به اینکه هنوز هم کمبودهایی در حوزه‌ اعزام ائمه جماعت به مدارس داریم، گفت: هرچه روحانیون و ائمه جماعت ارتباط خود را با مدارس افزایش دهند شاهد پیشرفت و تأثیر خوبی در جامعه خواهیم بود.

مشاور قرآنی وزیر آموزش‌وپرورش در پایان گفت: با تعامل و همکاری بین روحانیون و آموزش‌وپرورش می‌توانیم در راستای پیشبرد اهداف اسلامی در کشور گام‌های مؤثری را برداریم و شاهد اثرگذاری خوبی در حوزه‌ی دینی دانش آموزان باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس