تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] در دومین روز از هفته ناجا، پلیس راه‌آهن کشور قطار نظم و دوستی را با حضور دانش‌آموزان به حرکت درآورد. به گزارش خبرنگار ایسنا، سردار علیرضا اکبرشاهی در حاشیه حرکت قطار نظم و دوستی اظهارکرد: یکی از پدیده‌هایی که در سال‌های اخیر با آن روبه‌رو بوده‌ایم حوادثی است که برای شهروندان و ساکنان نزدیک […]

[ad_1]

در دومین روز از هفته ناجا، پلیس راه‌آهن کشور قطار نظم و دوستی را با حضور دانش‌آموزان به حرکت درآورد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سردار علیرضا اکبرشاهی در حاشیه حرکت قطار نظم و دوستی اظهارکرد: یکی از پدیده‌هایی که در سال‌های اخیر با آن روبه‌رو بوده‌ایم حوادثی است که برای شهروندان و ساکنان نزدیک به حریم ریلی کشور رخ می‌دهد و از این رو می‌بایست اطلاع رسانی و آموزش مناسبی دراین‌باره صورت می‌گرفت.

وی با بیان اینکه حاشیه‌نشینی نیز مشکلاتی را در اطراف خطوط ریلی ایجاد کرده است، افزود: در راستای ‌آموزش تصمیم بر آن شد تا در تهران و چند استان دیگر قطاری به نام نظم و دوستی را به راه بیاندازیم که مسافران آن دانش‌آموزان هستند.

فرمانده پلیس راه‌آهن کشور ادامه داد: امروز دانش‌آموزان مسافر این قطار شده و در سفری کوتاه در قطار موارد مختلف به آنان آموزش داده می‌شود تا از طریق آن بتوان از بروز حوادث مختلف و همچنین اقدامات بعضا نادرستی که ممکن است از سوی برخی ساکنان به ویژه کودکان در حوزه حریم ریلی انجام شود، پیشگیری کنیم.

اکبرشاهی ‌کودکان و دانش‌آموزان را همیاران پلیس در حریم ریلی، قطارها و ایستگاه‌های راه‌آهن دانست و افزود: در طول هفته ناجا و همچنین دیگر ایام سال نیز پلیس راه‌آهن شماری از افسران و مأموران خود را به مدارس نزدیک حریم ریلی اعزام کرده و موارد لازم به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

وی در مورد سنگ‌پرانی به قطارها نیز به ایسنا گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر آمار سنگ‌پرانی به قطار و حوادث ناشی از آن کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس