تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1]  به گزارش ایلنا، جهانبخش مرادی با بیان اینکه از مددجویان اعزامی به اردوهای زیارتی و تفریحی هزینه‌ای دریافت نمی‌شود، گفت: منابع مالی اعزام مددجویان به اردو از محل اعتبارات جاری این نهاد و کمک‌های مردمی و سایر دستگاه‌ها تامین می‌شود و برنامه اردوهای دانش آموزی و دانشجویی تا پایان تابستان و قبل از آغاز […]

[ad_1]

 به گزارش ایلنا، جهانبخش مرادی با بیان اینکه از مددجویان اعزامی به اردوهای زیارتی و تفریحی هزینه‌ای دریافت نمی‌شود، گفت: منابع مالی اعزام مددجویان به اردو از محل اعتبارات جاری این نهاد و کمک‌های مردمی و سایر دستگاه‌ها تامین می‌شود و برنامه اردوهای دانش آموزی و دانشجویی تا پایان تابستان و قبل از آغاز فصل تحصیل علم به اتمام می‌رسد.


مدیر کمیته‌امداد جنوب‌غرب شهر تهران با اشاره به اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۳۰۰ مددجوی موردحمایت این نهاد به اردوهای زیارتی، اردوهای یک روزه درون‌استانی اعزام شده‌اند، افزود: این نهاد با همکاری بسیج حبیب‌ابن مظاهر سپاه پاسداران محمد رسول‌الله تهران‌بزرگ در روزهای اخیر تعداد  ۶۵ نفر از زنان سرپرست خانوار و مادران را در قالب اردوی زیارتی به مشهد مقدس اعزام کرده همچنین کارسازی برای اعزام ۳۰۰ نفر از مددجویان انجام می‌شود.


مرادی در ادامه با تاکید بر اینکه از مجموع بیش از ۱۴ هزار مددجوی مورد حمایت کمیته‌امداد جنوب‌غرب شهر تهران، بیش از دو هزار دانش‌آموز، از خدمات فرهنگی و تربیتی این نهاد استفاده می‌کنند، گفت: پرداخت کمک‌هزینه لوازم‌التحریر و کتب‌درسی، کمک به تقویت بنیه علمی، مساعدت در دوره‌های آمادگی کنکور، مشاوره تحصیلی و شرکت در فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و اردویی، بخش دیگری از فعالیت‌های فرهنگی این نهاد را شامل می‌شود.


وی افزود: در حال حاضر ۴۶۶ دانشجو و طلبه علوم دینی مورد حمایت امداد نیز در دانشگاه‌های دولتی، آزاد، شبانه و حوزه‌های علمیه مشغول تحصیل هستند و از خدمات این نهاد در زمینه پرداخت کمک هزینه شهریه تحصیلی، مساعدت در تهیه لوازم کمک آموزشی، حمایت از استعدادهای درخشان، شرکت دانشجویان و طلاب علوم دینی در اردوهای فرهنگی و تربیتی و دعوت از دانشجویان جهت شرکت در همایش‌های علمی و فرهنگی بهره مند می‌شوند.


مدیرکمیته امداد جنوب غرب شهر تهران تصریح کرد: حمایت از تحصیل جوانان و نوجوانان تا مقاطع عالی به منظور توانمندسازی آنها، احیاء و تقویت عزت و کرامت فردی، تقویت اعتماد به نفس و آموزش مهارتهای زندگی به خانواده ها از اقدامات این نهاد در بخش فرهنگی است.


مرادی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی در گروه‌های مختلف مددجویان برگزار می‌شود، تصریح کرد: توانمندی فکری و فرهنگی خانواده های موردحمایت از مهمترین اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است. این آموزش ها برای  گروه های سنی مختلف شامل جوانان در شرف ازدواج، دختران بازمانده از تحصیل، زنان سرپرست خانوار، دانش آموزان، مشمولین طرح های اشتغال و خودکفایی برگزار می شود. بیش از ۵۰۰ نفر از مددجویان مورد حمایت از ابتدای امسال از خدمات آموزشی و مشاوره ای بهره مند شده اند.


مدیر کمیته‌امداد جنوب‌غرب تهران یادآورشد: برنامه‌های مختلف فرهنگی و تربیتی با هدف تعمیق باورهای دینی و افزایش سطح مشارکت دانشجویان و دانش‌آموزان در فعالیت‌های اجتماعی، شناسایی استعدادها و توانایی‌های آنان در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی اجرا می‌شود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس