تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۴

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که گروه تروریستی داعش از ژوئیه سال ۲۰۱۴ میلادی، ۳۱۵۶ تن را در استان‌های مختلف سوریه اعدام کرده است.

به گزارش “گذار” طبق گزارش جدید دیده‌بان حقوق بشر سوریه، داعش در طول یک ماه گذشته ۹۱ تن شامل ۳۲ غیرنظامی از جمله دو شهروند بالای ۱۸ سال، ۳۹ عضو خود از جمله یک فعال رسانه‌ای، ۱۱ عضو گروه‌های مخالف و دستکم ۹ عضو نیروهای دولت سوریه و نیروهای مسلح وابسته به آن را اعدام کرده است و اکثر این اعدام‌ها با قطع سر از بدن انجام شده است.

در این گزارش آمده است، از جمله اتهاماتی که داعش برای توجیه اعدام‌های خود مطرح کرده “توهین به ذات الهی، جاسوسی داعش و همکاری با طر‌ف‌های خارجی و مزدوران وابسته به آنها، جادوگری، مسدود کردن راه، همکاری با دولت سوریه، فساد ” و برخی موارد دیگر است.

طبق آمار این مرکز تعداد شهروندان نیروهای دولتی سوریه و نیروهای مسلح وابسته به آنها، مخالفان سوری و اعضای داعش که توسط این گروه در سوریه اعدام شدند از ۲۹ ژوئن ۲۰۱۴ تاکنون به ۳۱۵۶ تن رسیده است.

طبق این آمار داعش ۱۸۲ عضو خود را به اتهام جاسوسی برای کشورهای خارجی و همکاری با دولت سوریه اعدام کرده است. بیشتر این اشخاص حین بازگشت به کشورشان بازداشت شده و مدتی را در بازداشت به سر برده و سپس اعدام شده‌اند.

همچنین داعش ۸۹۷ افسر نیروی امنیتی دولت سوریه و نیروهای مسلح وابسته به آنان را پس از به اسارت درآوردن آنان اعدام کردند.

علاوه بر این بیشتر اعدام‌ها در دمشق، دیر الزور، الرقه، حماه، حمص حسکه صورت گرفته است.

این گروه تروریستی به تازگی خالد الاسعد، باستان شناس ۸۲ ساله سوری را در شهر تاریخی “پالمیرا” ذبح کرده و جسدش را در یکی از میدان‌های شهر آویزان کرد. این اقدام داعش موج گسترده‌ای از محکومیت‌های جهانی را به دنبال داشت.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس