تاریخ انتشار: ۱۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] با شناسایی مالباختگان و انجام تحقیقات مشخص شد که سارق یا سارقان با اطمینان، با انتخاب خودروهایی با همین مدل اقدام به سرقت کرده اند. کیفرخواست پرونده اعضای یک باند که اقدام به سرقت نیسان در شیراز می کردند، صادر شد. به گزارش خبر جنوب، چندی قبل فردی با مراجعه به کلانتری شیراز به […]

[ad_1]

با شناسایی مالباختگان و انجام تحقیقات مشخص شد که سارق یا سارقان با اطمینان، با انتخاب خودروهایی با همین مدل اقدام به سرقت کرده اند.

کیفرخواست پرونده اعضای یک باند که اقدام به سرقت نیسان در شیراز می کردند، صادر شد.

به گزارش خبر جنوب، چندی قبل فردی با مراجعه به کلانتری شیراز به مأموران اعلام کرد که خودرواش مورد سرقت قرار گرفته و سارق یا سارقان با ترفندی ماهرانه، اقدام به سرقت خودرو کرده اند.
 
با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پلیس آگاهی فارس قرار گرفت.
 
با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی، مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: چند روز قبل خودروام را در خیابان پارک کرده و زمانی که بازگشتم متوجه شدم سارقی اقدام به سرقت خودرو نیسانم کرده است.
 
تحقیقات پلیسی و شناسایی سرقت های مشابه
 
کارآگاهان در ادامه رسیدگی به این پرونده، با بررسی پرونده های مشابه سرقت خودرو، موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که خودرو نیسان آنها نیز به همین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بود.
 
یکی از مالباختگان پس از حضور در آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: چند روز قبل به همراه اعضای خانواده ام برای خرید از خانه خارج شده و زمانی که برگشتیم متوجه شدم که خودروام مورد سرقت قرار گرفته است.
 
با شناسایی مالباختگان و انجام تحقیقات مشخص شد که سارق یا سارقان با اطمینان، با انتخاب خودروهایی با همین مدل اقدام به سرقت کرده اند.
 
شناسایی اعضای این باند
 
تا اینکه مأموران، سارق یک دستگاه خودرو را دستگیر کردند. متهم در بازجویی‌های انجام شده اعلام کرد خودرو را در شیراز از افرادی تحویل گرفته و قصد انتقال آن به یکی از شهرستان های شرقی و تحویل به افرادی دیگر را داشته است.
 
در نهایت ماموران پلیس سرنخ هایی به دست آورده و توانستند اعضای این باند چهار نفره را شناسایی کنند.
 
دستگیری متهمان
 
کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که متهمان با تشکیل یک باند اقدام به سرقت خودروها در سطح شهر شیراز کرده‌اند؛ بلافاصله محل تردد سارقان درشیراز مورد شناسایی قرار گرفت و متهمان دستگیر شدند.
 
متهمان پس از دستگیری و در اظهارات اولیه خود منکر هرگونه سرقت شده اما به ناچار لب به اعتراف گشوده و ضمن اعتراف صریح به سرقت خودروها، جزئیاتی از این سرقت ها را تشریح کردند.
 
سرکرده باند در اعترافات خود و در خصوص شیوه و شگرد سرقت های خود عنوان داشت که با شناسایی خودروهای مذکور اقدام به سرقت آن کرده و متواری می شدیم.
با توجه به اعتراف صریح متهمان به ۱۸۰ فقره سرقت، قرار قانونی برای آنها از سوی مقام قضایی صادر شد.
 
در ادامه تحقیقات اعضای این باند مدعی شدند که خودروهای نیسان را در شیراز سرقت کرده و با دستکاری شماره موتور و شاسی اقدام به فروش خودروها کرده اند. اعضای این باند به سرقت ۱۸۰ نیسان اعتراف کردند.
 
بدین ترتیب این پرونده با صدورکیفرخواست به دادگاه ارسال شد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس