تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] قاسم منصور آل کثیر یک شهروند اهوازی در اعتراض به وزارت نفت همزمان با ورود وزیر نفت به اهواز در مقابل شرکت ملی حفاری ایران تحسن و چادر زد و خود را نماینده بیکاران و بیماران می داند.  اخیراً بارها در نقاط مختلف کشور شاهد خودسوزی افرادی در اعتراض به مطالباتی بودیم. اما اینبار […]

[ad_1]

قاسم منصور آل کثیر

یک شهروند اهوازی در اعتراض به وزارت نفت همزمان با ورود وزیر نفت به اهواز در مقابل شرکت ملی حفاری ایران تحسن و چادر زد و خود را نماینده بیکاران و بیماران می داند.

 اخیراً بارها در نقاط مختلف کشور شاهد خودسوزی افرادی در اعتراض به مطالباتی بودیم. اما اینبار معترض منطقی است و خود را حامل پیامی از جوانان بیکار و بیماران اهوازی معرفی می کند.

 

تماس می گیرد و می گوید: سلام نیاز به خبرنگار داریم و می خواهیم در مقابل شرکت حفاری تجمع کنیم. لطفا صدای ما جوانان بیکار را به مسئولان برسانید.

ما باید در اسرع وقت وزیر نفت را ملاقات کنیم. 

-می پرسم. حالا کجا هستید؟ در پاسخ گفت “نزدیک شرکتیم”. مجدد از او پرسیدم چند نفر هستید دقیقا؟ گفت “یک نفر. فقط خودم هستم!”

اندامی نحیفی دارد. ریش ها را خط گرفته، لباس آبی رنگ کارگران شرکت نفت را بر تن کرده و می گوید مطالبات فردی ندارم و به نمایندگی از شهرندان اینجا تحسن کردم.

نامش مسعود کنعانی، ۴۰ ساله مشهور به “خادم النخیل” است. کلاه سبز رنگی هم بر سر دارد که بر روی کلاهش نوشته “خادم النخیل”

 

از او درباره دلیل تحسن می پرسم. می گوید: وزارت نفت در برابر آسیبی که به منطقه از نظر محیط زیست وارد می کند باید پاسخگو باشد. نفت، نان و نفس ما را گرفت و جوانان را چشم انتظار گذاشته است.

 

خادم النخیل که چادرش را روبه روی شرکت ملی حفاری کوبیده است وپلاکارد “نان و نفس”را برسردر خیمه اش نصب کرده می گوید: مسئولان نفت همواره به من می گویند به چه حقی اعتراض میکنی؟ من از آنها سوال دارم که آنها به چه حقی من و شهروندان را بیمار می کند؟ به چه حقی محیط زیست را نابود می کند؟ کی به آنها اجازه داده؟

 

می گوید در همین نزدیکیِ شرکت حفاری که در مرکز اهواز است چندین چاه نفت وجود دارد و جوانان اینجا هیچ بهره ای از آن نبردند. من شخصا در خانواده مان چهار بیمار تنگی نفس داریم.

 

خادم النخیل در گرمای ۵۰ درجه زیر آفتاب روبروی شرکت حفاری از مشکلات جوانان می گوید: من خواستار دیدار با وزیر هستم تا پیامی که جوانان اهوازی به من محول کرده اند را به ایشان منقل کنم. آقای وزیر باید هوشیارانه نقدهای وارد بر مدیران منتخبش در خوزستان را بپذیرد.

آقای کنعانی که خود را دوستدار محیط زیست معرفی می کند توضیح می دهد که از جای جای این استان که نخل می روید به طور مرتب بازدید می کنم و با چشمانم شاهد نابودی نخل ها هستم. چه کسی باید مسول باشد؟

 

خادم النخیل می گوید: همین جا در چادر می مانم تا با وزیر دیدار کنم و مشکلات جوانان را مستقیماً به او منتقل کنم.

منبع: سایت شوشان

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس