تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از تصویب تقاضای تغییر دستورکار صحن علنی مجلس و بررسی بااولویت طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، موافقت کردند.

به گزارش “گذارخبر”  پس از در دستور کار قرار گرفتن این طرح، دو موافق و دو مخالف درباره کلیات طرح مذکور صحبت کردند، اما در خلال این سخنان مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس در تذکری، اظهار داشت: طبق ماده ۱۱۲ آئین‌نامه داخلی مجلس در مورد عهدنامه‌ها باید سه ساعت در مجلس وقت گذاشته شود و طرح‌ها و لوایح مهم نمایندگان می‌توانند ۱۵ دقیقه صحبت کنند.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر نیز گفت: اینکه مجلس باید سه ساعت وقت بگذارد صحیح است اما در آئین‌نامه مدت نطق در این باره برای دو موافق و دو مخالف درنظر گرفته شده است در حالی که دوستان می‌خواستند بیشتر از این تعداد صحبت کنند لذا طبیعتاً زمان نطق هر نماینده کاهش می‌یابد.

در خلال این سخنان جمعی از نمایندگان فراکسیون اصولگرایان مجلس مقابل تریبون مجلس تجمع کردند و اعتراضی نسبت به روال بررسی طرح اقدام متقابل و متناسب دولت در صحن علنی مجلس داشتند.

علی لاریجانی نیز پس از این مخالفت‌ها پیشنهاد داد که در ادامه بررسی کلیات طرح مذکور، دو موافق و دو مخالف دیگر هرکدام ۱۵ دقیقه صحبت کنند که این پیشنهاد با ۱۴۶ رأی موافق، ۳۳ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع به تصویب رسید.

همچنان بررسی کلیات طرح اقدام متناسب و متقابل ایران در اجرای برجام در دستور کار مجلس قرار دارد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس