تاریخ انتشار: ۲۲ اسف ۱۳۹۴

رواست تا در این مورد خاص، همه ی زنان سیاست مدار از همه ی جناح ها، به طور فراجناحی متحد شوند. چون این توهین به ناموس ایران است. این نماینده حتما هنوز هم متوجه نیست چه گفته و می گوید. افتخارش این است که بیدی نیست که به این بادها بلرزد؛ می گویند هر کس باد بکارد، طوفان درو می کند، حال امروز چطور آقای قاضی پور توقع دارد که با این حجم از بدرفتاری هایش که طوفانی از بی ادبی محسوب می شود، باد به مواجهه ی با او بیاید؟!

 وقتی فیلم سخنرانی آقای نادر قاضی پور، نماینده ی مردم ارومیه را دیدم، اولین جمله ای که به ذهنم رسید، این حدیث بود.
امام صادق علیه السلام می فرمایند: لَا إِیمَانَ لِمَنْ لَا حَیَاءَ لَه‏=کسی که حیاء ندارد ایمان ندارد (کافی، جلد ۳، صفحه ۱۶۵)
حتی با زیرنویس هم نمی شد تک تک کلمات را دقیق و بی ممیزی زیر نوشت. حیاء اجازه نمی داد.
بعد از دوستانی که بیشتر در جریان این ویدئو بودند صحبت کردم و مطمئن شدم که این سخنرانی و دُرفشانی ها، در مقابل چشمان و گوش های صدها نفر از ارومیه ای ها انجام شده است.
دو روز پیش وقتی جوابیه ی آقای قاضی پور در واکنش به نقدهای مطروحه به سخنرانی اش را در اینستاگرامش خواندم، متعجب شدم! لب کلامش این بود که “بیدی نیست که به این بادها بلرزد!”
نفهمیدیم کدام بادها را می گوید، ولی ما به جای ایشان از این جواب خجالت کشیدیم!
یاد موضع ایشان در واکنش به اشتباه سهوی عمو فیتیله ای ها افتادم. همان موضعی که در مجلس فریاد زد “آقای سرافراز! فیتیله تو می کشم پایین!”
نگارنده به دلایل ذیل، بر این باور است که نه به خاطر لج و لج بازی، بلکه به دلیل مصلحتی لازم الاجرا، باید نمایندگان مردم در همین مجلس نهم و پیش از اتمام عمرش، فیتیله ی آقای قاضی پور را پایین بکشند و یا لااقل نمایندگان مجلس دهم، اعتبارنامه ی وی را تأیید نکنند:
١- پس از پخش شدن این ویدئوی موهن، بسیاری گفتند که “قاضی پور کار بدی کرده! حرفای ناجوری زده! ولی نامردی کرده هر کی فیلم گرفته و منتشر کرده! خیلیا حرف ناجور می زنن!”.
با نگاهی واقع بینانه و به دور از احساسات، بر کسی پوشیده نیست که متأسفانه کم نیستند نمایندگانی که در جلسات شخصی و خصوصی، با ادبیاتی در خور شأن و مودبانه صحبت نمی کنند؛ ادبیاتی که غیرقابل پخش است و در صورت پخش آن صحبت ها، آبرو و حیثیت آن افراد مشهور، در افکار عمومی مخدوش می شود، اما این مصداق، عملا شباهتی به آن مصادیق ندارد، چون آقای قاضی پور، در مقابل چشمان صدها نفر و در یک جمع عمومی سخنرانی کرده که طبیعتا هر کسی می توانسته با گوشی همراه خود، آن سخنرانی را ضبط و ثبت کند. پس عملا حرجی بر ضبط و انتشارش نیست.
یک نماینده چطور توقع دارد که در ستاد خود و مقابل صدها نفر سخنرانی کند و با آن سخنرانی مانند مکالمات یک جلسه ی خصوصی برخورد شود؟!
الغرض؛ ضبط و انتشار سخنرانی این نماینده توسط آن خبرنگار، بسیار درست و به جا بوده است.
٢- “من از حرف‌هایم که باعث آزرده خاطر شدن بانوان ارومیه شد عذرخواهی می‌کنم؛ چرا که اصلا روی سخنم با بانوان ارومیه نبود. هستند خانم‌هایی که در مجلس شرایط به نفعشان نبوده است.
“* ما مذهبی هستیم و با سه چهار تا پیام تلگرام تکان نمی‌خوریم. عده‌ای می‌خواهند مرا تخریب کنند؛ چرا که من سرباز و نوکر ولایتم ولی باید بدانند سرباز امام خامنه‌ای «مدظله العالی» بیدی نیست که با این بادها بلرزد.
* کسانی که جاسوسی کردند و فیلم گرفتند و پخش کردند باید به خود شک کنند؛ چرا که می‌خواستند با تخریب قاضی‌پور رای شما مردم را زیر سوال ببرند. چرا نگفتند ستاد قاضی‌پور فقط مستضعفین و فقیران بودند؟
* مردم از دورویی‌، نفاق و نامردی خسته شده‌اند. صد و هفتاد هزار شیر مردان آذربایجان، شیعه و سنی به حقیر رای دادند. شما مردم به بنده رای ندادید بلکه به نظام مقدس جمهوری اسلامی رای دادید.”
و در اواخر پیام اینستاگرامی اش نوشته:
“من منافق نیستم و مواضع خود را عوض نمی‌کنم. برخی من را به خاطر حرف‌ها و موضع‌های ثابتم تخریب می‌کنند.”
وقتی ایشان هنوز این قدر روی مواضع هتاکانه اش ثابت قدم است، در نتیجه بهتر است جهت جلوگیری از تکرار این جنس رفتارها از جانب مسئولان جمهوری اسلامی ایران – که داعیه دار اخلاق اسلامی است -جلوگیری شود. “الناس علی دین ملوکهم” یعنی این نوع الفاظ و ادبیات، ممنوع است از جانب مسئولان و به این معناست که اگر با مسئولان خاطی – که این گونه اظهار  از نظر کردن برایشان مباح است – جدی و قاطعانه برخورد نشود، این جنس رفتارها بیش از پیش عادی و علی السویه انگاشته می شود.
وگرنه امثال فضاهایی که آقای قاضی پور در همان کلیپ در ‌آن در حال سخنرانی هستند و علی رغم بیان الفاظ مبتذل و ناپسند، با تشویق حضار مواجه می شوند، در کشور روز به روز بیشتر تکثیر می شود.
۳- خبرنگار چو فیلم تو بنمود راست، خود بشکن، زدن آن فرد خطاست
در جوابیه این نماینده ی ارومیه آمده است:
«کسانی که جاسوسی کردند و فیلم گرفتند و پخش کردند باید به خود شک کنند چرا که می‌خواستند با تخریب قاضی‌پور رای شما مردم را زیر سوال ببرند. چرا نگفتند ستاد قاضی پور فقط مستضعفین و فقیران بودند؟»
و طی سه روز اخیر، اخباری منتشر شد مبنی بر این که حامد عطایی، روزنامه نگار و مدیر مسئول آینا نیوز، همان شخصی که آن فیلم را از آقای نماینده گرفته و منتشر کرده، مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته است.
اگرچه این بند از جوابیه ی آقای قاضی پور وقتی در کنار خبر ضرب و شتم قرار می گیرد، پیامی پیرامون هویت ضاربین آن روزنامه نگار را به افکار عمومی مخابره می کند، اما فارغ از این موضوع، آن دو خط نماینده ی ارومیه را می توان وقیحانه ارزیابی کرد. از این حیث که وی به جای شرم ساری از آن چه که برای سوت و کف تعدادی از هم شهری هایش بر زبان آورده، آن کسی را که فیلم گرفته و منتشر کرده را جاسوس خطاب کرده و متهم به زیر سوال بردن رای مردم می کند!
روزنامه نگار و خبرنگار، رسالتش مخابره ی اخبار صحیح و دقیق است تا مردم در جریان امور، همان طور که هست و بدون روتوش قرار گیرند. به نظر می رسد هر قشر، صنف و طیفی که منافع آقای قاضی پور را به خطر بیندازد، از گزند ایشان در امان نیست؛ خواه از جامعه ی زنان باشد یا خبرنگار یا هر طیف، صنف و قشر دیگری.
شاید هر شخص دیگری اگر جز ‌آقای قاضی پور می بود، فرض محال که با چنین ادبیات سخیف و محتویات تکان دهنده ای سخنرانی می کرد و بعد فیلم آن سخنرانی در رسانه ها منتشر می شد، نمی توانست عذرخواهی نکند، ولی گویا تنها برجستگی آقای قاضی پور، شباهت وی با آقای احمدی نژاد از حیث لجاجت بر موضع و رفتار غلطش است.
۴- عجیب ترین بخش از جوابیه ی غیر قابل هضم این نماینده ی ارومیه، قسمت آغازین آن است. آن جا که وی می گوید:
«من از حرف هایم که باعث آزرده خاطر شدن بانوان ارومیه شد عذر خواهی می کنم چراکه اصلا روی سخنم با بانوان ارومیه نبود. هستند خانم‌هایی که در مجلس شرایط به نفعشان نبوده است.»
این نماینده با این نگاه قومی-قبیله ای منحصر که در جوابیه اش مشهود است، در ظاهر از بانوان ارومیه ای دلجویی می کند، اما در باطن، توهینش به آحاد بانوان و نوامیس مردم جمهوری اسلامی ایران چه در مجلس و چه بیرون از مجلس، اصرار و تاکید می کند.
شنیع ترین عمل این است که شخصی رفتار غلطی را مرتکب شود و بعد به جای عذرخواهی، از علقه اش به نظام، رهبری و دفاع مقدس مایه بگذارد! بنا بر همان حدیث که در ابتدای مطلب ذکر شد، چطور ممکن است که فردی امروز این چنین علاقه مندی هایی داشته باشد، ولی با چنین لحن و کلامی در جمع صدها نفر از هم شهری هایش سخن براند؟! با این تاکیدات بی جا و نامربوط آقای قاضی پور بر ولایت مدار بودنش یا مضامین مشابه، از یک سو ولایت مداران را انسان هایی بی ادب و بددهان معرفی می کند و از دیگر سو غیرمستقیم رهبری را در منظر عموم، شخصی جلوه می دهد که اطرافیانی هم چون این نماینده حامیان ایشان هستند، که کاملا خلاف واقع است.
رواست تا در این مورد خاص، همه ی زنان سیاست مدار از همه ی جناح ها، به طور فراجناحی متحد شوند. چون این توهین به ناموس ایران است. این نماینده حتما هنوز هم متوجه نیست چه گفته و می گوید. افتخارش این است که بیدی نیست که به این بادها بلرزد؛ می گویند هر کس باد بکارد، طوفان درو می کند، حال امروز چطور آقای قاضی پور توقع دارد که با این حجم از بدرفتاری هایش که طوفانی از بی ادبی محسوب می شود، باد به مواجهه ی با او بیاید؟! می طلبد تا چه زنان و چه مردان مجلس از طیف های مختلف، در راستای مخالفت با بی حیایی زبانی و توهین به نوامیس، اعتبارنامه ی ایشان را برای مجلس دهم رد کنند تا درس عبرتی باشد برای دیگر افرادی که حاضرند برای رای، هر آن چه از دهان مبارک در می آید، نثار دیگران کنند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس