تاریخ انتشار: ۱۳ اسف ۱۳۹۳

رییس جمهور با اشاره به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: یک آدم متجاوز و خبیث در کنگره آمریکا ماهیت خود را افشا می‌کند و می‌گوید اگر آمریکا با آن‌ها همراه نباشد به تنهایی مقابل ایران می‌ایستد. این حرف‌ها خنده‌دار و مضحک است. به گزارش گذارنیوز حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار […]

رییس جمهور با اشاره به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: یک آدم متجاوز و خبیث در کنگره آمریکا ماهیت خود را افشا می‌کند و می‌گوید اگر آمریکا با آن‌ها همراه نباشد به تنهایی مقابل ایران می‌ایستد. این حرف‌ها خنده‌دار و مضحک است.

روحانی

به گزارش گذارنیوز حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار با اعضای ستاد مرکزی راهیان نور گفت: اسرائیل یک رژیم نامشروع بوده که عمق جغرافیایی و استراتژیک ندارد و به دلیل جنایت‌هایی که انجام داده تمام قلب جهان اسلام نسبت به این رژیم مالامال از کینه است.

وی همچنین افزود: حالا این رژیم قصد دارد ایران که ملتی غیور و رهبری شجاع دارد را تهدید کند. ما به قدرت و توان نیاز داریم و دشمن باید از قدرت ما بترسد. قدرت ما متکی به ایمان جوانان ما و سلاح‌های ماست.

رییس جمهور همچنین با عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) خاطرنشان کرد: رزمندگان ما نسبت به حضرت فاطمه زهرا (س) بسیار مدیون هستند. همواره در زمان جنگ توسل به آن حضرت را می‌توانستیم مشاهده کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه من پیش از انجام عملیات والفجر ۸ در جلسه‌ای به فرماندهان گفتم که باید در این عملیات هر سیستم هاگ حداقل ۱۰ هواپیمای عراقی را سرنگون کند اظهار کرد: در علیمات های قبلی یعنی عملیات بدر ما فقط توانسته بودیم یک هواپیمای عراقی را سرنگون کنیم. در آن جلسه یکی از فرماندهان به من گفت که ما این قول را به شما می‌دهیم اما به شرطی که نام همه قرارگاه‌های ما کوثر باشد. ما هم تمام قرارگاه‌های پدافندی و پایگاه‌های موشک زمین به هوا را کوثر نامیدیم و لطف حضرت فاطمه زهرا (س) را در این عملیات دیدیم. به گونه‌ای که در این عملیات ۷۳ هواپیمای عراقی سرنگون شد.

رییس جمهور همچنین با اشاره به اینکه اساس حرکت انقلاب اسلامی و توسعه کشور، بعد فرهنگی است افزود: چه کسی باور می‌کرد یک عالم و عارف از گوشه حوزه علمیه قم یکه و تنها قیام کرده و بتواند کل ملت ایران را دور خود جمع کند؟ امام این کار بزرگ را به وسیله تسخیر قلوب مردم انجام داد. امام یک شخصیت استثنایی در تاریخ معاصر بود و در مسیر فرهنگی قلب‌ها را جذب می‌کرد. امروز هم اگر ما به فرهنگ بی توجه باشیم موفقیتی کسب نمی‌کنیم. من در هیات دولت گفته‌ام که توسعه پایدار توسعه‌ای است که در آن ابعاد فرهنگی مورد توجه قرار گیرد. وقتی مردم باور کنند توسعه و پیشرفت برای کشور یک ضرورت است ما شاهد حرکت متفاوت مردم خواهیم بود.

روحانی در ادامه با بیان اینکه ما در دوران دفاع مقدس نسبت به دشمن تجهیزات خاصی نداشتیم گفت: ما وقتی توانستیم اسلحه کلاشینکف یا آر‌پی جی را وارد کشور کنیم بسیار خوشحال می‌شدیم. سپاه خواهان سلاح خمپاره ۶۰ بود و ارتش می‌گفت که این سلاح را در اختیار ندارد. من در هفته دوم دفاع مقدس از طرف شورای عالی دفاع و رییس مجلس به همراه هیاتی مامور شدم تا به زاغه‌ها در سراسر کشور سر بزنم و ببینم چه مهماتی داریم. روزی که در فارس یک زاغه خمپاره ۶۰ را پیدا کردیم بسیار خوشحال شدیم. البته این سلاح‌ها قرار بود از سلاح سازمانی ارتش حذف شود به همین دلیل ارتش از آن‌ها بی خبر بود.

وی با اشاره به اینکه ما در زمان جنگ مشکلات زیادی داشتیم افزود: فرهنگ و نیروی انسانی و انگیزه دینی در دوران دفاع مقدس بر سلاح و تجهیزات پیروز شد. پیروزی ما در واقع پیروزی قدرت انسانی ، قلب های پاک، ایمان و ایثار مردم و جوانان بود. در دوران دفاع مقدس دیگران به ما ظلم کردند و ما از خود دفاع کردیم. خداوند نیز در قرآن می‌فرماید ما به شما اذن جهاد دادیم چرا که شما مورد ظلم قرار گرفتید.

رییس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه ما دنبال صلح پایداریم افزود: صلح زمانی امکان‌پذیر است که ما قدرت بازدارندگی داشته باشیم. این دنیا، دنیای اخلاق و عدالت نیست و جهان بر مبنای قدرت پی ریزی شده است. هیچ ملتی هم وجود ندارد که دشمن و رقیب نداشته باشد. ما وقتی پیروز می شویم که قدرت بازدارنده داشته باشیم، اما بخشی از قدرت بازدارنده به سلاح و مهمات مربوط می شود و قدرت نرم از قدرت سخت مهم‌تر است.

روحانی در ادامه گفت:‌ما در دوران دفاع مقدس فراز و فرود زیاد داشتیم اما روزهایی که روحیه و اخلاص پاکی داشتیم پیروز می‌شدیم و روزی که روحیه نداشتیم، امکانات ما جوابگو نبود.

رییس جمهور با طرح این پرسش که روحیه جهادی چگونه در جامعه به وجود می‌آید اظهار کرد: یک راه آن زنده نگاه داشتن قهرمانان دفاع مقدس است. ما در دوران دفاع مقدس شاهد فداکاری‌ها و ایثار مردم کشورمان بودیم. بسیج از نظر ما نیروی داوطلبی بود که برای دفاع از کشور با همه امکانات خود وارد دفاع مقدس شده بود. ما اکنون باید این کتاب دفاع مقدس را پیش روی جوانان مان باز کنیم و تاریخ جنگ را برای آن‌ها شرح دهیم. راهیان نور به هیچ حزب و جناحی تعلق ندارد، بلکه به کشور ، رهبر ،‌شهیدان و مردم تعلق دارد. اینکه امام خمینی تاکید می کرد که نیروهای مسلح ما وارد احزاب نشوند به این دلیل بود که نیروهای مسلح در روز خطر بتوانند همه مردم ایران با هر مذهبی را به صحنه بیاورند، البته در دوران جنگ هم جناح‌بندی وجود داشت اما این جناح‌بندی در جبهه‌ها آن‌قدر کمرنگ بود که دیده نمی‌شد.

روحانی در ادامه افزود: راهیان نور متعلق به استقلال کشور است هدف ما از برگزاری اردوهای راهیان نور این است که فرهنگ ایثار و شهادت در میان جوانان ما نهادینه شود. من تاکنون سه بار در اردوهای راهیان نور شرکت کردم و معتقدم مردم تحت تاثیر فداکاری های رزمندگان قرار می‌گیرند. البته ما نباید اجازه دهیم در بیان وقایع جنگ مبالغه شود. باید واقعیت جنگ گفته شود، زیرا آن‌قدر دفاع مقدس ما افتخار دارد که دیگر نیازی به مبالغه و اغراق نیست.

رییس جمهور در پایان با بیان اینکه باید با بیان وقایع دوران دفاع مقدس برای جوانان آن‌ها را جذب کنیم افزود: دولت وظیفه دارد از همه کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند حمایت کند. البته باید مراقب باشیم که مردم سالم از این اردوها بازگردند.

انتهای پیام

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس