تاریخ انتشار: ۱۶ فرو ۱۳۹۵

روزنامه یدیعوت آحارونوت این مصاحبه را ۱۷ مارس قبل از مرگ مئیر داگان رئیس سابق موساد ، آژانس جاسوسی و عملیات ویژه اسرائیل و مغز متفکر جنگ مخفی علیه تاسیسات هسته ای ایران انجام داده بود و خلاصه آن را روز دوشنبه منتشر کرد.

رئیس پیشین اداره جاسوسی رژیم صهیونیستی قبل از مرگ خود در مصاحبه‌ای نابودی برنامه هسته‌ای ایران با استفاده از عملیات نظامی را غیر ممکن خوانده بود.مِئیر داگان رئیس سابق دستگاه جاسوسی اسرائیل قبل از مرگ خود در مصاحبه‌ای نابودی کامل برنامه تاسیسات هسته‌ای ایران را با یک حمله نظامی غیر ممکن خوانده بود.

به گزارش”گذارنیوز” روزنامه یدیعوت آحارونوت این مصاحبه را ۱۷ مارس قبل از مرگ مئیر داگان رئیس سابق موساد ، آژانس جاسوسی و عملیات ویژه اسرائیل و مغز متفکر جنگ مخفی علیه تاسیسات هسته ای ایران انجام داده بود و خلاصه آن را روز دوشنبه منتشر کرد.

داگان در این مصاحبه به مخالفت خود با حمله به تاسیسات هسته ای ایران اشاره کرده بود که سال ۲۰۱۰ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و ایهود باراک که آن زمان وزیر جنگ اسرائیل بود قصد داشتند انجام دهند.

وی گفته بود: « نادرست است که فرض کنیم با یک حمله نظامی می توان برنامه هسته ای ایران به صورت کامل نابود کرد. چنین توانایی نظامی هرگز وجود ندارد. فقط می توان آن را برای دوره‌ای محدود به تاخیر انداخت .»

مئیر داگان در این مصاحبه از نتانیاهو به شدت انتقاد و او را متهم کرده بود منافع خود را به منافع ملی ترجیح می دهد.

وی در این مصاحبه نتانیاهو را با اسم مستعار بی بی Bibi خطاب کرده و گفته بود: « من نخست وزیران اسرائیل را به خوبی می شناسم. هیچ کدام از آنها مقدس نیستند. اما آنها یک ویژگی مشترک داشتند در صورتی که منافع شخصی آنها با منافع شخصی مغایرت داشت منافع ملی را ترجیح می دادند. اما این ویژگی را من نمی توانم برای دو نفر تایید کنم: بی بی و ( ایهود ) باراک .»

مئیر داگان بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ در دوره نخست وزیری آریل شارون، ایهود اولمرت و نتانیاهو ریاست موساد را به عهده داشت و با توجه به توانایی های مختلف خود با مقامات بلند پایه اسرائیل در ارتباط بود. او از منتقدان سر سخت نتانیاهو بود.

وی به یدیعوت آحارونوت که رابطه خوبی با نخست وزیر اسرائیل ندارد، گفته بود: « بی بی بدترین مقامی است که من می شناسم. او مانند باراک خود را باهوش ترین افراد در جهان می داند در حالی که کسی نمی داند آنها واقعا در پی چه چیزی هستند.»

طبق گزارش رسانه های اسرائیلی، آریل شارون نخست وزیر سابق اسرائیل ماموریت آسیب رساندن به برنامه ایران را برای دستیابی به بمب اتمی به میر داگان سپرده بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس