تاریخ انتشار: ۲۵ فرو ۱۳۹۵

تد کروز یکی از نامزد های حزب جمهوریخواه با اشاره به جنجال های مربوط به ایملیل های شخصی هیلاری کلینتون نامزد پیشرو دموکرات ها تلویحا گفت در صورتی که در این انتخابات پیروز بشود کلینتون را بجای کاخ سفید روانه زندان خواهد کرد.

به گزارش “گذارنیوز” شبکه خبری راشا تودی نوشته است که تد کروز سناتور ایالت تکز اس و یکی از نامزد های مطرح حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سخنرانی تبلیغاتی خود در ایالت کالیفرینا بطور غیر مستقیم گفته است در صورت پیروزیدرانتخابات هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها را بخاطر رسوایی های مربوط به ایملیل های شخصی اش بجای کاخ سفید روانه زندان خواهد کرد.
تد کروز سال گذشته نیز در یکی از سخنرانی های انتخاباتی خود با لحن کنایه و شوخی گفته بود که سرانجام کار هیلاری کلینتون در نهایت به دار التادیبی بنام لیون وورت در ایالت کانزاس ختم خواهد شد.

به گزارش انتخاب، این شبکه خبری نقل کرده است که کروز بدون استفاده مستقیم از کلمه زندان گفته است اگر او رییس جمهور آمریکا بشود هیلاری کلینتون’به مسکنی که تفاوت مختصری (با کاخ سفید) دارد خواهد رفت’.

بر همین اساس این اظهارات نامزد جمهوریخواه آمریکایی موجب فریاد و شادی شرکت کنندگان در این گرد همایی شد وبه گزارش رسانه های آمریکایی دقایقی پس از پایان گرفتن این گرد همایی مغازه های شهر شروع به فروختن بنر هاب انتخاباتی که بر روی آن نوشته شده بود’هیلاری برای زندان’ کرده و در فاصله کوتاهی همه این بنر ها بفروش رسیده اند.

در ماه مارس ۲۰۱۵ میلادی روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد هیلاری کلینتون در زمان تصدی مقام وزارت خارجه آمریکا به جای استفاده از سرورهای امن دولتی، از ایمیل شخصی بر روی سرورهای غیردولتی استفاده کرده است.

هیلاری کلینتون در این مدت بین ۳۰ تا ۳۲ هزار ایمیل که شامل ۵۵ هزار صفحه اسناد و مدارک می شد را از طریق ایمیل شخصی خود ارسال و دریافت کرده است.

این تعداد از ایمیل ها بعدا از روی سرور غیردولتی که ایمیل شخصی هیلاری کلینتون بر روی آن قرار داشت، حذف شدند.

۸۵۰ صفحه از اسنادی که در ایمیل های شخصی هیلاری کلینتون قرار داشت و بعدها حذف شد، مربوط به حادثه حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی لیبی در سال ۲۰۱۲میلادی بود که این امر خشم سیاستمداران کنگره و سنای آمریکا که کمیته تحقیقی را در این زمینه تشکیل داده بودند، برانگیخت.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس