تاریخ انتشار: ۰۹ تیر ۱۳۹۴

سخنگوی کاخ سفید گفت که واشنگتن اطمینان دارد که توافق با ایران دست یافتنی است هرچند که امکان دارد این توافق بعداز ضرب الاجل سه شنبه حاصل شود. به گزارش ‘گذارنیوز جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید با اشاره به احتمال طول کشیدن مذاکرات پس از ضرب الاجل ۳۰ ژوئن بدون آن که شانس رسیدن به […]

سخنگوی کاخ سفید گفت که واشنگتن اطمینان دارد که توافق با ایران دست یافتنی است هرچند که امکان دارد این توافق بعداز ضرب الاجل سه شنبه حاصل شود.

ارنست

به گزارش ‘گذارنیوز جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید با اشاره به احتمال طول کشیدن مذاکرات پس از ضرب الاجل ۳۰ ژوئن بدون آن که شانس رسیدن به توافق را از دست رفته تلقی کند، گفت : این توافق در پیش روی ما قرار دارد.

به گزارش سایت هیل ،دولت امریکا پیش از این برای به ثمر نشستن حدود دو سال تلاش برای نیل به یک توافق نهایی ضرب الاجلی به همراه متحدان اروپایی اش تعیین کرده بود.

امریکا و پنج قدرت دیگر در حال نهایی ساختن لحن فنی توافقی هستند که چارچوب آن در ماه آوریل تعیین شده است.

اما مذاکره کنندگان حاضر در وین در دقایق آخر با چندین مانع از جمله تعیین سرعت  و چشم انداز بازرسی از مکانهای هسته ای روبرو شدند.

تصمیم محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران و مذاکره کننده ارشد هسته ای برای بازگشت به کشور احتمالا به منظور بحث در مورد پارامترهای یک توافق نهایی با رهبران ایران ، تنش موجود در مذاکرات را پیچیده تر کرده است .

انتظار می رود که ظریف روز سه شنبه به وین بازگردد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس