تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون اول رییس جمهوری مصوبه هیات وزیران در خصوص اضافه شدن شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به فهرست سازمان های توسعه ای را به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد. به گزارش ایسکانیوز، هیات وزیران در جلسه ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۵ به پیشنهاد شماره ۱۰۰/۲۰/۱۴۰۵۳/۹۵ مورخ ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری، وزارت نیرو و به […]

[ad_1]

معاون اول رییس جمهوری مصوبه هیات وزیران در خصوص اضافه شدن شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به فهرست سازمان های توسعه ای را به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد.

به گزارش ایسکانیوز، هیات وزیران در جلسه ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۵ به پیشنهاد شماره ۱۰۰/۲۰/۱۴۰۵۳/۹۵ مورخ ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری، وزارت نیرو و به استناد تبصره های (۳) و (۴) الحاقی بند (الف) ماده (۳) قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی – مصوب ۱۳۸۹- تصویب کرد: «شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به فهرست سازمان های توسعه ای اضافه می شود.»

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، این مصوبه را برای اجرا به وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.
سازمان های توسعه ای سازمان هایی هستند که به ارائه خدمات توسعه ای و نوسازی صنایع مختلف می پردازند. هر چند این سازمان ها در قالب ساختار ها و شخصیت های حقوقی مختلفی اعم از عمومی و خصوصی ایجاد می شوند ولی شایع ترین نوع شکل گیری این سازمان ها در کشور، سازمان هایی هستند که در بدنه حاکمیت و در قالب شرکت های دولتی ایجاد شده و فعالیت می کنند.
مطابق قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و مقررات اجرایی مربوط به آن، تاکنون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بانک توسعه صادرات ایران، بانک صنعت و معدن، بانک کشاورزی، بانک مسکن و بانک توسعه تعاون به عنوان سازمان های توسعه ای موضوع تبصره(۳) بند(الف) ماده(۳) قانون مورد بحث تعیین شده اند. ضمن آنکه در حوزه کشاورزی، شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران و شرکت شهرک های کشاورزی که با اصلاح اساسنامه یکی از شرکتهای مادر تخصصی موجود ایجاد می شود، بر اساس حکم قانون برنامه پنجم توسعه به این موارد اضافه شده اند.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس