تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴

شجونی معتقد است که اصلاح طلبان شعور ندارند. براساس گفته او، اصلاح طلبان به انگلیس می‎گویند «نازی، نازی، گل پیازی».

جعفر جواد شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: اصلاح طلبان صدر اسلام و اصلاح طلبان کنونی، شعور ندارند!

به گزارش “گذارخبر” ، اهم سخنان وی از این قرار است:

**همان اتفاقاتی که در صدر اسلام و در دوران حیات پیامبر اسلام رخ داد و عده‌ای شلوغ کاری کردند، در شرایط کنونی نیز رخ داده و برخی تلاش می‌کنند با شلوغ کاری و هیاهو به حیات خود در فضای سیاسی ادامه بدهند. در زمان پیامبر (ص) عده‌ای به سخنان پیامبر و نص اسلام عمل نکردند و گفتند ما اصلاح‌طلب هستیم. قرآن درباره این عده به صراحت عنوان می‌کند: «این عده فاسد هستند و شعور ندارند». در نتیجه اصلاح‌طلبی ابتلا به یک حاشیه بزرگ است.

** اصلاح‌طلبان صدر اسلام شعور نداشتند و متوجه نبودند که در حال فساد و تفرقه‌افکنی در بین مسلمانان هستند. اصلاح‌طلبان صدر اسلام شلوغ‌کاری و هیاهو می‌کردند و در بین مسلمانان اختلاف‌افکنی می‌کردند. اصلاح‌طلبان امروزی نیز مانند آنها هستند. مارقین و ناکثین در حال جنگ با نظام جمهوری اسلامی هستند. امروز بیماری نفاق تا جماران که زمانی محل زندگی حضرت امام (ره) بود نیز نفوذ کرده است. منظور من کسانی هستند که از شورای رهبری سخن می‌گویند و دوست دارند به جای یک رهبر هفت یا هشت رهبر در کشور وجود داشته باشد. در شرایط کنونی ما یک رهبر در کشور داریم اما برای دیدن ایشان با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم و نمی‌توانیم به راحتی با ایشان دیدار کنیم. کسانی که عنوان می‌کنند باید هشت رهبر در کشور وجود داشته باشد منظورشان این است که یک رهبر در سیستان باشد، یکی از بلوچستان باشد، یکی از قم باشد، یکی از مشهد باشد. این چه داستانی است که راه انداخته‌اند. من به محض اینکه یک نفر صحبت کند ضمیر ناخودآگاه آن را فرد را درک می‌کنم و متوجه می‌شوم که منظورش چیست و چه هدفی را دنبال می‌کند.

**اعتدال برای جامعه اصلا مفید نیست. اعتدال معنا و مفهوم ندارد.

**دولت گذشته در کجا افراط داشته است. احمدی‌نژاد اصلا افراطی نبود. احمدی‌نژاد حاشیه داشت و به همین دلیل کنار رفت و مردم دیگر به آن تفکر رأی ندادند. ما چهار سال دولت اول احمدی‌نژاد با وی همراه بودیم اما چهار سال دوم از وی دوری کردیم و با سیاست‌هایش مخالفت کردیم.

**یک بار آقای مشایی را دعوت کردم و احساس کردم وی قصد دارد جایگاه خود را بالاتر از دیگران جلوه بدهد. مشایی به شکلی رفتار می‌کرد که از دیگران بیشتر می‌فهمد و سواد بیشتری دارد.

** جناب علی لاریجانی اگر با اصولگرایان در انتخابات حاضر می‌شد به سودش بود. اینکه ایشان عنوان کردند به صورت مستقل در انتخابات حضور خواهند داشت چه معنایی دارد؟

**عارف کاری برای کشور نکرده است. با این وجود هر شخصی دوست دارد می‌تواند در انتخابات حضور داشته باشد.

** اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس اصلا موفق نمی‌شوند. چه کسی گفته موفق می‌شوند. ملت که به اصلاح‌طلبان رأی نمی‌دهند. ملت عاقل است. من نمی‌دانم کسانی که غیراصولگرا هستند می‌خواهند به مجلس بروند و چه کاری بکنند. این عده می‌خواهند بگویند رابطه با آمریکا خوب است و باید با آمریکا رابطه برقرار کرد. این افراد دوست دارند بگویند باید انگلیس را روی سر بگذاریم و بگوییم«نازی نازی گل پیازی». کسانی که اصولگرا نیستند در گذشته امتحان خود را پس داده‌اند. برای من مشخص نیست اصلاح‌طلبان چه چیزی را می‌خواهند اصلاح کنند. کجای مملکت ما ایراد دارد که نیاز به اصلاح داشته باشد.

**اصولگرایان حتما در مجلس پیروز می‌شوند. از ابتدا تاکنون مجلس و همه‌چیز دست اصولگرایان بوده است. نباید ممکلت را به دست مجهول‌الهویه‌ها داد. بنده از جوانی یک واعظ زبردست بودم و مزاج پلنگی داشتم. بنده ۶۰ سال سابقه فعالیت سیاسی دارم و کارکشته و خبره کار هستم. با هیچ کس هم غرض و دشمنی ندارم. همه ما باید اصولگرا باشیم.

**جبهه پایداری هم جزئی از جریان اصولگرایی است و حتما در مجلس آینده حضور خواهند داشت. جبهه پایداری اصلا تندروی نکرده است. عده‌ای کندروی کردند و بعدا گمان کردند اعضای جبهه پایداری تندروی کردند. فلفل تند است نه جبهه پایداری. جبهه پایداری جوان و با حرارت است. مسلمان باید با حرارت و باغیرت باشد.

**بنده سال‌ها با آقای روحانی در جامعه روحانیت مبارز همراه و همگام بودم. به نظر من صحیح نیست که یک روحانی عمامه به سر به مردم کلید نشان ‌دهد و وعده دهد که تا ۱۰۰روز دیگر مشکلات اقتصادی مردم را حل می‌کند اما به وعده خود عمل نمی‌کند. به همین دلیل من به مردم می‌گویم بار دیگر به وی رأی ندهند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس