تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نمایندگان در جلسه علنی امروز برخی از مواد قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را اصلاح کردند. به گزارش ایسکانیوز، نمایندگان در جلسه علنی امروز یکشنبه ۱۱ مهرماه در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ماده ۱ و ۲ این طرح را پس از بحث و بررسی […]

[ad_1]

نمایندگان در جلسه علنی امروز برخی از مواد قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را اصلاح کردند.

به گزارش ایسکانیوز، نمایندگان در جلسه علنی امروز یکشنبه ۱۱ مهرماه در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ماده ۱ و ۲ این طرح را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

براساس این گزارش در ماده ۱ طرح مذکور آمده است؛ بند ۴ ماده ۲۸ قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی حذف می‌شود.

همچنین براساس ماده ۲ طرح مذکور ماده ۴۰ قانون به شرح زیر اصلاح و ۲ تبصره به آن الحاق می‌شود:

ماده ۴۰- هر یک از نمایندگان برای تعیین کمیسیون تخصصی خود فرم‌های امتیازبندی را از شعبه مربوط دریافت می‌کنند و پس از تکمیل فرم به همراه تعیین دو اولویت پیشنهادی، حداکثر تا ۳ روز پس از افتتاح دوره به هیئت رئیسه مجلس تحویل می‌دهد.

تبصره ۱-فرم امتیازبندی و دستورالعمل اجرایی این ماده براساس شاخصه‌های: تحصیلات، سوابق اجرایی و سوابق نمایندگی مرتبط و سابقه عضویت در کمیسیون، ظرف مدت ۳ ماه از تاریخ تصویب این قانون توسط هیئت رئیسه مجلس تهیه می‌شود و به تصویب جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی می رسد.

تبصره ۲- به منظور آشنایی نمایندگان با سوابق یکدیگر، معاونت قوانین موظف است همزمان با شروع فعالیت شعب، اسامی نمایندگان را به همراه تحصیلات، سوابق اجرایی و سابقه عضویت در کمیسیون‌ها (در صورت برخورداری از سابقه نمایندگی، تکذیب و در اختیار نمایندگان قرار دهد).

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس