تاریخ انتشار: ۰۷ بهم ۱۳۹۴
حمله رسانه نزدیک به پایداری به لاریجانی:

با توجه به این موارد باید گفت که عملکرد لاریجانی در طی دو سال گذشته و عدم حضورش در ائتلاف اصول‌گرایان برای انتخابات و تلاش وی برای دادن لیستی مجزا و مستقل با همراهی دولت قطعاً نوعی وحدت‌شکنی تلقی می‌شود.

پایگاه خبری رجانیوز از رسانه‌های نزدیک به جبهه پایداری در تازه‌ترین گزارش خود با انتقاد از عملکرد لاریجانی او را به وحدت شکنی(!) و نزدیکی با روحانی متهم می‌کند.
رجانیوز می‌‌نویسد:«تجربه ناموفق ائتلاف اصولگرایان در انتخابات‌ریاست‌جمهوری به خاطر عدم پایبندی برخی چهره‌ها به آن، اصولگرایان را بر آن داشت تا برای انتخابات مجلس از تکرار این تجربه یعنی – عدم پایبندی به وحدت به خاطر منافع فردی و جناحی- پرهیز کنند.»
این پایگاه خبری ادامه می‌دهد:«بی میلی و بی ائتنایی لاریجانی به ائتلاف اصول‌گرایان و نزدیک شدن وی به جریان دولت است؛ امری که با توجه به نحوه عملکرد علی لاریجانی در طی دوسال اخیر قابل پیش بینی بوده است. عدم اعلام وصول استیضاح وزیر علوم و تصویب برجام در طی بیست دقیقه، تنها بخشی از عملکرد‌ها محسوب می‌شود.

اما با این وجود از لاریجانی دعوت شد تا در ائتلاف اصول‌گرایان حضور پیدا کند اما او نه‌تنها خودش در ائتلاف حضور پیدا نکرد بلکه هیچ نماینده‌ای نیز از جانب او در این جلسات حضور پیدا نکرد.»

لاریجانی اکنون از سوی جریانی متهم به وحدت شکنی می‌شود که خود سابقه‌ای درخشان(!) در عهد شکنی دارند. شاید مروری بر گفت‌وگوی فلاحت پیشه با مثلث آنلاین بتواند این مسئله را روشن‌تر کند.
فلاحت پیشه با اشاره به خلف:« خیلی از اصولگرایان در ۲ انتخابات گذشته به خاطر  اعتقاد جبهه پایداری به ائتلاف و عدم اعلام ظاهری آنها ضربه خوردند مثلا خیلی از نمایندگان روشنفکر و فرهیخته اصولگرا در مجلس هشتم به خاطر نوعی بازی سیاسی جبهه پایداری زمان تبلیغات انتخابات مجلس نهم از طیف اصولگرایی خط خوردند و خون آنها مباح شد و ظلم های کلانی در حق آنها صورت گرفت به طوریکه دیدیم جای این شخصیت های روشنفکر و فرهیخته در مجلس نهم خالی بود.»
او در این مورد به انتخابات ریاست جمهوری هم اشاره می‌کند و می‌گوید:«در انتخابات ریاست جمهوری هم این طور شد جبهه پایداری نقش عمده ای داشت در طولانی شدن مذاکرات مربوط به ائتلاف و به ویژه عدم توافق چون از ابتدا توافقی در دستور کار آنها نبود. بر همین اساس معتقدم در انتخابات آینده کسانی که فکر می کنند می توانند با جبهه پایداری از محل تأخیر زمانی و تعدیل مواضع به شکلی از ائتلاف برسند دو ضرر را متوجه خود خواهند دید.»

با این حال این باز هم لاریجانی است که متهم به عهد شکنی دو ساله می‌شود. رجا می‌نویسد:«با توجه به این موارد باید گفت که عملکرد لاریجانی در طی دو سال گذشته و عدم حضورش در ائتلاف اصول‌گرایان برای انتخابات و تلاش وی برای دادن لیستی مجزا و مستقل با همراهی دولت قطعاً نوعی وحدت‌شکنی تلقی می‌شود؛بی‌اعتنایی به وحدت اصول‌گرایان به خاطر منافع شخصی و باندی تکرار تجربه تلخی است که اصول‌گرایان در انتخابات ریاست جمهوری شاهد آن بودند؛ در این میان مشخص نیست که چرا علی لاریجانی‌ای که در ائتلاف اصول گرایان شرکت نمی‌کند و اصلاح‌طلبان او را گزینه‌ای نقدتر از محمدرضا عارف‌ می‌دانند همچنان توسط عده‌ای به عنوان اصول‌گرا خوانده می‌شود و اقدامات وحدت‌شکنانه وی همچنان دیده نمی‌شود!»

تندروها مشکل ائتلاف اصولگرایان

از مدت‌ها پیش از این بسیار بعید به نظر می‌رسید که علی لاریجانی حاضر شود بر سر میز ائتلاف با جبهه پایداری بنشیند، مجموعه‌ای که در طول دو سال پیش از هیچ پیمان شکنی نسبت به اول و خرد جمعی اصولگرا کوتاهی نکردند و اتهامات سنگینی مانند همین وحدت شکنی را نسبت به او روا داشتند.

بسیاری از چهر‌های اصولگرا هم این مسئله را درک کرده‌اند و به مشکلات حضور تندروها در ائتلاف پی برده‌اند. آیت‌الله موحد کرمانی در این رابطه می‌گوید:«درباره تلاش برخی افراد تندرو برای حضور در این ائتلاف یکی از مشکلات سر راه ما است که اگر بخواهیم آنان را در شرایط فعلی از اصولگرایی کنار بزنیم جامعه نمی پذیرد چرا که آنان در بخش های مختلفی نفوذ کرده اند.»

شیخ اصولگرایان همچنین اشاره‌ای هم به علی لاریجانی دارد و می‌گوید:« آقای لاریجانی در تماسی با بنده ابراز وفاداری خود را اعلام کرده اند که بعید می دانم حرکتی مقابل ائتلاف اصولگرایان انجام دهند. »

حالا باید صبر کرد و دید اصولگرایان با جبهه پایداری، این  فرزند تند خوی خود، چه خواهند کرد و آیا اجازه می‌دهند این فرزند تند خود چهره‌ای مثل لاریجانی را هم به خارج خانه‌ی اصولگرایی هدایت کند یا نه؟

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس