تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۴

هفته نامه خبری اشپیگل روز شنبه به نقل از یک آلمانی عضو گروه تروریستی تکفیری داعش که از سوریه بازگشته است، نوشت که این گروه با عضوگیری از میان شهروندان آلمان که به جنگ به سوریه سفر کرده اند، برای حملات تروریستی در آلمان آماده می شود.

به گزارش “گذارخبر”  «هری اس» ۲۷ ساله اهل شهر برمن در شمال آلمان که به اتهام عضویت در یک گروه تروریستی در آلمان بازداشت شده و در انتظار محاکمه به سر می برد، گفت: سرکرده های داعش مستقر در شهر رقه در شمال سوریه درباره تمایل وی به اجرای حملات تروریستی در آلمان از وی پرسش کرده اند.

وی افزود: تقریبا از همه تروریست های عضو داعش که از کشورهای اروپایی به سوریه سفر کرده اند، خواسته می شود که هنگام بازگشت به کشورهایشان، اقدام به حملات تروریستی بکنند.

به گفته هیکو ماس وزیر دادگستری آلمان، دادستانی کل این کشور درباره ۲۰۰ نفر تحقیق می کند که برای شرکت در جنگ به همراه گروه های تروریستی علیه نیروهای دولتی سوریه، به این کشور سفر کرده اند.

وی افزود: دادستانی فدرال آلمان، هم اکنون ۱۳۵ پرونده با حدود ۲۰۰ مظنون به داشتن ارتباط با درگیری های سوریه باز است.

کارشناسان در پی حملات تروریستی اخیر در پاریس هشدار داده اند که آلمان نیز ممکن است هدف حملات تروریستی عناصر مرتبط با داعش قرار گیرد.

بر اساس برآورد سازمان های امنیتی آلمان، حدود ۷۵۰ نفر از این کشور برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه سفر کرده اند که از این تعداد حدود یک سوم آنها یعنی ۲۵۰ تن به کشورشان بازگشته اند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس