تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] برنامه «نقد شعر» یکشنبه (۲۴ مرداد ماه) به نقد و بررسی اشعار و نگاه سیاوش کسرایی اختصاص دارد. به گزارش ایسنا، در این قسمت از برنامه «نقد شعر» با حضور علیرضا طبایی (شاعر، منتقد و روزنامه‌نگار) و عبدالحمید ضیایی (شاعر و استاد دانشگاه) آثار و نگاه سیاوش کسرایی بررسی می‌شود. سیاوش کسرایی پنجم اسفند […]

[ad_1]

برنامه «نقد شعر» یکشنبه (۲۴ مرداد ماه) به نقد و بررسی اشعار و نگاه سیاوش کسرایی اختصاص دارد.

به گزارش ایسنا، در این قسمت از برنامه «نقد شعر» با حضور علیرضا طبایی (شاعر، منتقد و روزنامه‌نگار) و عبدالحمید ضیایی (شاعر و استاد دانشگاه) آثار و نگاه سیاوش کسرایی بررسی می‌شود.

سیاوش کسرایی پنجم اسفند سال ۱۳۰۵ در اصفهان چشم به جهان گشود و بهمن سال ۱۳۷۴ در پی بیماری در وین اتریش پس از جراحی قلب درگذشت و در گورستان مشاهیر این شهر به خاک سپرده شد. او سرودن شعر را از جوانی آغاز کرد. او برای ادامه تحصیل از اصفهان به تهران آمد و در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به تحصیل پرداخت و علاوه بر کار اداری، در دهه ۱۳۵۰ به تدریس در چند دانشگاه هم پرداخت. از او علاوه بر شعر، مجموعه درس‌گفتارهایی درباره استادش، نیما یوشیج هم برجا مانده است.

مجموعه شعرهای «آوار»، «آرش کمانگیر»، «از خون سیاوش»، «سنگ و شبنم»، «با دماوند خاموش»، «خانگی»، «به‌ سرخی آتش، به طعم دود»، «از قرق تا خروسخوان»، «تراشه‌های تبر»، «مهره سرخ»، «هوای آفتاب»، «ستارگان سپیده‌دم»، «مهره سرخ» و «گزیده اشعار» از آثار منتشرشده این شاعرند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس