تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴
با رأی موافق نمایندگان صورت گرفت؛

نمایندگان مردم در خانه ملت شرایط مجازات تعزیری از نوع درجه هفت را برای اشخاص مطلعی که مقامات قضائی را از جرائم تروریستی آگاه نمی‌کنند، تعیین کردند.

به گزارش “گذارخبر” و به نقل از ایلنا نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی اسامی در جریان بررسی لایحه یک فوریتی مبارزه با تامین مالی تروریسم با ماده ۳ لایحه مذکور با ۱۴۷ رأی موافق، یک رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس این گزارش در ماده ۳ طرح مذکور آمده است که کلیه اشخاص مطلع از جرایم موضوع این قانون موظفند مراتب را در اسرع وقت به مقامات اداری، انتظامی، امنیتی یا قضایی ذی صلاح اعلام کنند، در غیر این صورت به مجازات تعزیری درجه هفت محکوم می‌شوند.

همچنین نمایندگان در جریان بررسی یک فوریتی مبارزه با تامین مالی تروریسم با ماده ۴ این طرح با ۱۴۸ رأی موافق، یک رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

گفتنی است در ماده ۴ آمده است: در صورت ارتکاب جرایم موضوع این قانون توسط شخص حقوقی، طبق مقررات قانون مجازات اسلامی مصوب ۱/۲/۱۳۹۲ اقدام می‌شود.

به گزارش خانه ملت در مجازات تعزیزی درجه ۷ به حبس از نود و یک روز تا شش ماه، ‌ جزای نقدی بیش از ۱۰ میلیون ریال تا بیست میلیون ریال، شلاق از یازده تا سی ضربه و محرومیت از حقوق اجتماعی تا شش ماه اشاره شده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس